PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Austrumu slimnīcā jaunas iespējas pacientiem ar urīna nesaturēšanu

Rīgas Austrumu Klīniskā universitātes slimnīca
5. jūnijā Rīgas Austrumu slimnīcas pārstāvji iepazīstināja ar precīzas diagnostikas un individualizētas ārstēšanas iespējām, kas paveras pacentiem ar urīna nesaturēšanu. Slimnīcas Uroloģijas klīnikā ir izveidots urodinamikas kabinets, kurā Baltijā modernākā aparatūra ļauj precīzi noteikt urīna nesaturēšanas un urinēšanas traucējumu iemeslus un speciālistiem ir iespēja veiksmīgi atrast piemērotāko ārstēšanas metodi.

No urīna nesaturēšanas Latvijā cieš aptuveni 150 tūkstoši cilvēku; šai saslimšanai ir dažādi cēloņi un vairākas iespējas to ārstēt. Lai precīzi diagnosticētu urīna nesaturēšanas urinēšanas traucējumu iemeslus un līdz ar to katram pacientam varētu nodrošināt individuāli pamatotu ārstēšanu, tai skaitā izvairīties no nepamatotām operācijām, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Rīgas Austrumu slimnīcas) Uroloģijas klīnikā izveidots urodinamikas kabinets. Modernākā aparatūra Baltijā ļauj noteikt diagnozi, un pieredzējuši speciālisti konsultē pacientus par piemērotāko ārstēšanas metodi.

Apakšējo urīnceļu slimību simptomu diferenciālā diagnostika, izmantojot funkcionālās diagnostikas iekārtas, ir aktuāls Uroloģijas klīnikas darbības virziens. „Šodien svarīgi ir novērtēt urīnceļu un iegurņa pamatnes funkcionālās izmaiņas, lai izvairītos no nepamatotām operācijām un lai katram pacientam varētu piemērot atbilstošāko ārstēšanas metodi," akcentē Uroloģijas klīnikas vadītājs doc. Vilnis Lietuvietis.

Īpaši aprīkotajā urodinamikas kabinetā ir uzstādīta urodinamikas iekārta, kas nodrošina daudzpusīgus izmeklējumus. Šī iekārta ļauj izmērīt un nofilmēt urīnpūšļa darbību, kas savukārt ļauj mediķiem izvēlēties individualizētu ārstēšanas taktiku. Konsultācijas par piemērotākajām urīna nesaturēšanas un urinēšanas traucējumu ārstēšanas iespējām sniedz pieredzējušu ārstu komanda - dr. Inese Celmiņa un dr. Ivars Kukulis, savukārt fizioterapeits Kristīne Stalidzāne nodrošina palīdzību pacientiem, kuriem urīna nesaturēšanu var ārstēt ar fizioterapijas palīdzību.

Lasītākais Doctus.lv
Ārsts ar... sievietes seju

Ārsta seja mainās. Tā kļūst vecāka — teju katrs trešais ārsts Eiropas reģionā ir vecāks par 55 gadiem. Šī seja kļūst arī sievišķīgāka. Sievietes veido 52 % no ārstu skaita, pēdējos desmit gados sieviešu īpatsvars palielinājies par 4 %. [1]

D. Ričika
Psihiskās veselības ietekme uz psoriāzes pacienta izpratni par slimības smaguma pakāpi

Lai veiksmīgi ārstētu psoriāzi, nepieciešams rūpīgi uzraudzīt slimības gaitu un atbildreakciju uz ārstēšanu. Dermatologu ikdienas praksē lietotie slimības smaguma pakāpi novērtējošie rīki neuzrāda to, kā pacients uztver savu slimību. Veiktie pētījumi uzrāda, ka ir vērā ņemama atšķirība starp psoriāzes smaguma pakāpes novērtējumu pacienta un ārsta skatījumā. Izprotot faktorus, kas ietekmē pacienta pašnovērtējumu, ir iespējams uzlabot terapeitisko iznākumu un pacienta apmierinātību ar ārstēšanu.

Doctus
Xerosis cutis jeb sausa āda Gandrīz 100 % astoņdesmitgadnieku

Sausums, zvīņošanās, plaisas, raupja tekstūra un nieze — tā ir daļa no tipiskajiem xerosis cutis jeb sausas ādas simptomiem. Tās iemesli ir traucēta ādas aizsargbarjeras funkcija un nepietiekams mitruma līmenis ādā. Biežāk kserozi novērojam senioriem, bet tā var būt pavadonis daudzām blakusslimībām un izpausties arī jauniem cilvēkiem, ja netiek ievēroti standarta profilaktiskie pasākumi ādas veselības uzturēšanai.

S. Paudere–Logina, A. Zavorins
Izgulējumi. Profilakses nozīme

Izgulējumi jeb spiediena čūlas rodas, ja ilgstoši ir traucēta mobilitāte un asins piegāde ādai un zemādas audiem lokālās apasiņošanas mehāniskas saspiešanas dēļ, kam seko hipoksija un audu nekroze. Izgulējumu risks ir pacientiem, kam traucēta mobilitāte.

A. Kušpelo
Ārsts ar cīnītāja garu. Ģimenes ārsts ANDRIS BAUMANIS

Ģimenes ārsts ANDRIS BAUMANIS viens no pirmajiem Latvijā izveidoja savu ārsta praksi. Dr. Baumanis ne vien rūpējas par savu pacientu veselību, bet arī aktīvi iestājas par to, lai valstī būtu sakārtota veselības aprūpes sistēma. Vēršoties pret dažādām birokrātijas nejēdzībām, cenšas sakārtot darba vidi sev un kolēģiem, nebaidoties izsaukt uguni uz sevi.

M. Lapsa
Atvērta pieteikšanās starptautiskā konferenču maratonā – Zinātnes nedēļā

Šodien, 8. martā, RSU atvērusi pieteikšanos Zinātnes nedēļai (RSU Research Week), kas norisināsies no 22. līdz 26. martam tiešsaistē. Zinātnes nedēļa ir piecu starptautisku konferenču maratons ar vairāk nekā 1300 prezentācijām no 45 valstu zinātniekiem, aptverot pasaules tendences gan medicīnā un veselības aprūpē, gan sociālajās zinātnēs.

Rīgas Stradiņa universitāte