PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Iedzīvotājiem būs vairāk pieejamas diennakts aptiekas

Veselības ministrija
Iedzīvotājiem būs vairāk pieejamas diennakts aptiekas
2. augustā Ministru kabinets pieņēma izmaiņas noteikumos* par aptieku un aptieku filiāļu izvietojuma kritērijiem, kas ļaus pašvaldībām ierosināt jaunas aptiekas atvēršanu vietās, kurās līdz šim 3 km rādiusā iedzīvotājiem aptiekas nebija pieejamas, kā arī tiks dota priekšroka diennakts aptieku atvēršanai.

Līdzšinējais regulējums noteica zināmus ierobežojumus aptieku skaitam noteiktās teritorijās, bet reāli ir apdzīvotās vietas, kurās ir pietiekams aptieku skaits, tomēr to izvietojums ir nevienmērīgs un vietām aptiekas nav pieejamas pat 3 km rādiusā (piem. Ķemeros, Jaunciemā Rīgā, Daugavpilī u.c.), uz ko Veselības ministrijai norādīja arī šo teritoriju iedzīvotāji un pašvaldības.

Pašvaldība, izvērtējot farmaceitiskās aprūpes pieejamību konkrētajā apdzīvotajā vietā, varēs izsludināt konkursu komersantiem šo pakalpojumu sniegšanai un, ja komersanti nepieteiksies, atvērt pašvaldības aptieku.

* Ministru kabineta noteikumi ”Aptieku un aptieku filiāļu izvietojuma kritēriji”, kas aizstās Ministru kabineta 2002.gada 5.marta noteikumus Nr.102 ”Aptieku un aptieku filiāļu izvietojuma kritēriji”