PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Rīgas Austrumu slimnīcā šomēnes sāks darboties ķīmijterapijas zāļu jaucējroboti

Rīgas Austrumu Klīniskā universitātes slimnīca
Personāls pie ķīmijterapijas zāļu jaucējrobota, līdz šim darbs notika manuāli
Personāls pie ķīmijterapijas zāļu jaucējrobota, līdz šim darbs notika manuāli RAKUS
Onkoloģisko preparātu šķaidīšanas bloka izveide tika iecerēta, lai paaugstinātu drošību gan pacientiem, gan arī medicīnas personālam, kas ikdienā gatavo šos medikamentus. Nākotnes perspektīvā plānots nodrošināt terapiju ātrākā laikā un lielākam pacientu skaitam.

Šīs tehnoloģijas nodrošina ne tikai precīzu medikamentu sajaukšanas sistēmu, bet arī garantē augstus drošības standartus. Ķīmijterapijā izmantotie medikamenti ir toksiski, tāpēc robotizētas sistēmas nodrošinās aizsardzību arī medicīnas darbiniekiem, kuri šobrīd ikdienā veic šo darbu manuāli.

 

Aizvadītajā nedēļā Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā Latvijas Onkoloģijas centrs ir sākta ķīmijterapijas zāļu jaucējrobotu darbības funkcionalitātes testēšana un šobrīd jau ir veikti 80% no testēšanas apjoma, kas apliecina programmatūras un robotu iekārtu korektu darbību. Paralēli tiek īstenota arī personāla apmācība.

Iekārtu darbību pašlaik uzrauga spāņu uzņēmuma “Kiro Grifols” pārstāvji, kas piegādāja gan pašas iekārtas, gan arī izveidoja atbilstošu programmatūru, bez kuras ķīmijterapijas zāļu jaucēju robotu darbība nebija iespējama.

FOTO: RAKUS