PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Veselības ministre uzklausa kardiologus

I. Bajāre
Veselības ministre uzklausa kardiologus
19. decembrī Latvijas Kardioloģijas centra vadītājs prof. Andrejs Ērglis, Latvijas Ārstu biedrības viceprezidents Dr. Vilnis Dzērve un Latvijas Ārstu biedrības valdes loceklis prof. Gustavs Latkovskis tikās ar LR Veselības ministri Ingrīdu Circeni, lai rastu kompromisu jautājumā par finansējuma samazināšanu invazīvajām operācijām, kas draudētu ar infarktu pieaugumu, mirstības palielināšanos un visas kardioloģijas sistēmas sagraušanu.

Tika panākta vienošanās par Veselības ministres Ingrīdas Circenes jau 2003. gadā veiksmīgi aizsāktās nacionālās kardiovaskulāro slimību ierobežošanas programmas turpināšanu. Veselības ministre Ingrīda Circene apstiprināja finansējuma saglabāšanu neatliekamajai palīdzībai jeb pacientiem akūta miokarda infarkta gadījumos, kā arī tika nolemts līdz 30. jūlijam saglabāt ierobežotu ar zālēm pildītu stentu izmantošanu, ņemot vērā stingras medicīniskas indikācijas.

Pēc sarunas ar Veselības ministri Ingrīdu Circeni prof. Andrejs Ērglis pauž gandarījumu un piesardzīgu optimismu cerībā, ka ministre neatkāpsies no sava mērķa - Latvija kā eiropeiska valsts ar eiropeisku medicīnu.

20. decembrī plkst. 13:00 prof. Andrejs Ērglis piedalīsies Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēdē, kur informēs deputātus par situāciju kardioloģijā un Latvijas kardioloģijas attīstības iespējām Baltijas valstu mērogā. Sēdē piedalīsies arī Veselības ministrijas pārstāvji un Latvijas Ārstu biedrības valdes loceklis prof. Gustavs Latkovskis.