PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Dzelzs deficīta anēmija un dzirdes zudums

Doctus
Dzelzs deficīta anēmija un dzirdes zudums
Pētnieki no Pensilvānijas universitātes izpētīja saistību starp dzirdes zudumu un dzelzs deficīta anēmiju pieaugušajiem vecumā no 21 līdz 90 gadiem. Pētījuma rezultāti publicēti žurnālā JAMA Otolaryngology-Head & Neck Surgery.

2014.gadā ASV 15 % pieaugušo bija dzirdes problēmas. Tā kā dzelzs deficīta anēmija ir bieži sastopama un viegli diagnosticējama, pētnieki nolēma padziļinātāk izprast saistību starp visa veida dzirdes zudumu un dzelzs deficīta anēmiju. Analīzei tika izmantoti anonimizēti elektroniskie medicīnas dati. Kopumā pētījumā tika analizēta informācija par 305 339 pieaugušajiem; tika novērtēta saistība starp dzelzs deficīta anēmiju un dzirdes zudumu.

No pētāmās populācijas 43 % bija vīrieši; vidējais vecums bija 50 gadi. Pētāmajā populācijā 1,6 % bija dzirdes zudums un 0,7 % bija dzelzs deficīta anēmija. Pētnieki secināja, ka gan sensoneirāls dzirdes zudums (bojājums kohleārā vai nervu ceļos no iekšējās auss un smadzenēm) (1,1 % pētījuma dalībnieku ar dzelzs deficīta anēmiju), gan kombinēts dzirdes zudums (3,4 % pētījuma dalībnieku ar dzelzs deficīta anēmiju) ir statistiski ticami saistīts ar dzelzs deficīta anēmiju. Veiktās analīzes metodes apstiprināja, ka pacientiem ar dzelzs deficīta anēmiju ir lielākas izredzes, ka attīstīsies dzirdes zudums.

Pētnieki atzīst, ka saistība pastāv, tālāk ir jāizprot šī korelācija, lai nodrošinātu labāku diagnostiku un dzelzs deficīta ārstēšanu, kā rezultātā uzlabotu kopējo veselību un novērstu dzirdes zudumus.  

AVOTS: Kathleen M. Schieffer, Cynthia H. Chuang, James Connor, James A. Pawelczyk, Deepa L. Sekhar. Association of Iron Deficiency Anemia With Hearing Loss in US Adults. JAMA Otolaryngology–Head & Neck Surgery, 2016