PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Kopējo audiem specifisko autoantivielu izplatības noteikšana pēc SARS CoV-2 infekcijas

Doctus
Kopējo audiem specifisko autoantivielu izplatības noteikšana pēc SARS CoV-2 infekcijas
Pixabay
Covid-19 ir saistīts gan ar pārejošiem, gan ar pastāvīgiem sistēmiskiem simptomiem, kas, šķiet, nav tiešs vīrusu infekcijas rezultāts. Iespējamais šo simptomu skaidrojums ir autoantivielas.

Lai saprastu ar SARS-CoV-2 infekciju saistīto autoantivielu izplatību, tika pētīta klīniski nozīmīgu autoantivielu biežums un specifiskums 84 personām, kuras iepriekš bija inficējušās ar SARS-CoV-2 un cieta no dažāda smaguma Covid-19 gan akūtā, gan atveseļošanās stadijā. Rezultāti tika salīdzināti ar rezultātiem, kas iegūti no 32 indivīdiem, kuri bija intensīvās terapijas nodaļā ar Covid-19 nesaistītu cēloņu dēļ.

Pētījumā pierādīja augstāku autoantivielu biežumu Covid-19 intensīvās terapijas grupā, salīdzinot ar pacientiem, kuriem nebija Covid-19, un autoantivielas tika atrastas arī serumā 3-5 mēnešus pēc Covid-19 infekcijas. Pacientiem, kuriem nebija Covid-19, autoantivielu modelis bija atšķirīgs; turpretim Covid-19 grupām bija ierobežotāks autoantivielu panelis, ieskaitot ādu, skeleta muskuļus un sirds antivielas.

Pētījuma rezultāti parāda, ka elpceļu vīrusu infekcija ar SARS-CoV-2 ir saistīta ar ierobežota audu specifisko autoantivielu profila noteikšanu, ko var noteikt, izmantojot rutīnas klīniskās imunoloģijas testus. Nepieciešami turpmāki pētījumi, lai noteiktu, vai šīs autoantivielas ir specifiskas SARS-CoV-2 vai fenomenam, kas rodas no smagām vīrusu infekcijām, un lai noteiktu šo autoantivielu klīnisko nozīmi.

AVOTS: Richter AG, Shields AM, Karim A, et al. Establishing the prevalence of common tissue‐specific autoantibodies following SARS CoV‐2 infection. Clinical & Experimental Immunology, 2021