PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Pacienta rokas foto un kopējais holesterīna līmenis

Doctus
Pacienta rokas foto un kopējais holesterīna līmenis
Indijas zinātnieki ir izstrādājuši testu, kas nosaka kopējā holesterīna līmeni, izmantojot pacienta rokas foto uzņēmumu, neņemot pacientam asinisanalīzes. Pacienta rokas foto tiek salīdzināta ar bildēm no datu bāzes, lai noteiktu pacienta kopējā holesterīna līmeni.

Žurnālā International Journal of Medical Engineering and Informatics šī izgudrojuma autori stāsta, kā viņi ir izveidojuši šādu ne invazīvu kopējā holesterīna noteikšanas testu pacientiem ar paaugstinātu sirds slimību risku. Jaunā pieeja ir balstīta uz lielas holesterīna līmeņa datu bāzes izveidi, kas ir balstīta uz standarta asinsanalīžu testiem un šī datu bāze ir sasaistīta ar standartizētu katra pacienta rokas fotogrāfiju; holesterīns tiek koncentrēts uz vienas pirksta krokas. Zinātnieki izstrādāja attēlu apstrādes programmu, kas salīdzina katra konkrētā pacienta rokas fotogrāfiju ar datu bāzē esošajiem attēliem un nolasa kopējā holesterīna rādītāju.

Pacienta rokas foto un zināms kopējā holesterīna līmenis Pacienta rokas foto un zināms kopējā holesterīna līmenis
Pacienta rokas foto un zināms kopējā holesterīna līmenis

Holesterīna līmeņa daudzums un veids ir nozīmīgs riska faktors sirds un asinsvadu slimībām. Liekais holesterīns, kas netiek izmantots hormonu ražošanai un šūnu būvniecībai, krājas uz artēriju sienām, veidojot vaksveida plāksnes, kas var samazināt normālu aisnsplūsmu, izraisot sirds problēmas un paaugstinot smadzeņu insulta risku.  Kopējā holesterīna līmeņa rādītājs ir noderīgs agrīns rādītājs, tomēr ir nepieciešamas arī detalizētākas analīzes, lai noteiktu atšķirību starp augsta blīvuma (ABL), zema blīvuma lipoproteīniem (ZBL) un triglicerīdiem, pacientiem ar augstu kopējā holesterīna līmeni.

Atšķirības kopējā holesterīna līmenī var noteikt izmantojot ādas attēluzņēmumus. Ne invazīva un lēta metode holesterīna skrīningam ļauj izvērtēt šo riska faktoru lielam skaitam cilvēku, neveicot dārgas un nepatīkamas asinsanalīzes. Zinātnieku komanda drīzumā gatavojas publēt arī informāciju par iespējām diferencēt holesterīna veidus, izmantojot šo pašu tehniku – rokas foto attēlu.

 

Pirmavots: N.R. Shanker, A. Ezhil, S. Archana. Non-invasive method of detection of cholesterol using image processing.International Journal of Medical Engineering and Informatics, 2012; 4 (3): 223.