PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Piens vērtīgāks nekā ūdens, lai atjaunotu ūdens rezerves bērniem

Doctus
Aktīviem bērniem jālieto piens, lai atgūtu patērētās ūdens rezerves. Tas ir daudz efektīvāks veids kā novērst dehidratāciju, salīdzinot ar sporta dzērieniem vai ūdeni, ziņo jaunākā pētījuma rezultāti.   

Bērni ātri dehidratējas aktīvu nodarbību laikā, tādēļ ir ļoti svarīgi, lai viņi uzņemtu pietiekamu šķidruma daudzumu, it īpaši pirms nākamo aktivitāšu veikšanas. Piens ir labāka izvēle nekā sporta dzērieni vai ūdens, jo tas ir augstas kvalitātes olbaltumvielu, ogļhidrātu, kalcija un elektrolītu avots. Pētnieki uzsver, ka piens palīdz kompensēt ar sviedriem zaudēto nātriju un palīdz atjaunot šķidruma daudzumu organismā, kā arī piens nodrošina bērna organismu ar muskuļu attīstībai un augšanai nepieciešamajām olbaltumvielām, šādas īpašības nav atklātas citiem dzērieniem.

Pētījums tika iekļauti 8-10 gadus veci bērni, kuri tika iesaistīti sporta aktivitātēs, kuras tika veiktas klimata kamerās, pēc aktivitātēm dalībniekiem tika dots dzēriens un pēc tam tika mērīts šķidruma daudzums organismā. Iepriekš veiktos pētījumos ir pierādīts, ka aktīvi bērni un pieaugušie parasti neuzņem pietiekamu šķidruma daudzumu pēc aktīvām fiziskām nodarbībām, tādēļ viņiem jau ir dehidratācija pirms nākamo nodarbību uzsākšanas. Ir pierādīts, ka 1% dehidratācijas var par 15% samazināt fizisko aktivitāšu sasniegumus, tiek novērots paaugstināts sirds ritms, augstāka temperatūra un mazāk iespēju turpināt iesāktās aktivitātes. Vēl vairāk, ievērojama dehidratācija ir saistīta ar paaugstinātu risku saslimt ar karstumu saistītām slimībām, piemēram, karstuma dūriens.