PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Pusei jaunu pieaugušo pēc Covid-19 izslimošanas saglabājās simptomi pusgadu pēc slimošanas

Doctus
Pusei jaunu pieaugušo pēc Covid-19 izslimošanas saglabājās simptomi pusgadu pēc slimošanas
Pixabay
Pētījumā atklāja, ka simptomi pēc Covid-19 saglabājās sešus mēnešus pēc Covid-19 izslimošanas vieglā un vidēji smagā formā. Biežākie simptomi bija smaržas/ garšas zudums, nogurums, aizdusa, koncentrēšanās grūtības un atmiņas problēmas.

Ilgstošas ​​komplikācijas pēc Covid-19 ir bieži sastopamas hospitalizētiem pacientiem, bet pie vieglākiem saslimšanas gadījumiem nebija zināms, cik ilgi saglabājas simptomi. Tika veikts ilgtermiņa novērošanas perspektīvs kohorta pētījums, kurā piedalījās 312 pacienti - 247 pārslimoja mājās un 65 tika hospitalizēti. Pēc 6 mēnešiem 61 % (189/312) no visiem pacientiem bija noturīgi simptomi, kas neatkarīgi bija saistīti ar sākotnējās slimības smagumu, paaugstinātu atveseļojošo antivielu titru un jau esošu hronisku plaušu slimību. Tika atklāts, ka 52 % (32/61) no mājas izolētiem jauniem pieaugušajiem vecumā no 16 līdz 30 gadiem 6 mēnešu laikā bija simptomi, tostarp garšas un / vai smaržas zudums (28 %, 17/61), nogurums (21 %) , aizdusa (13 %, 8/61), traucētas koncentrācijas spējas (13 %, 8/61) un atmiņas problēmas (11 %, 7/61). Pētījumā secināja, ka jauniem, mājās izolētiem pieaugušajiem ar vieglu Covid-19 gaitu ir ilgstoša aizdusa un kognitīvu simptomu risks, tas vēl vairāk pastiprina nepieciešamību vakcinēties.

AVOTS: Blomberg B, Greve-Isdahl Mohn K, Brokstad AK, et al. Long COVID in a prospective cohort of home-isolated patients. Nature Medicine, 2021