PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Sirds asiņošana pēc miokarda infarkta norāda uz sirds mazspējas smagumu

Doctus
Sirds asiņošana pēc miokarda infarkta norāda uz sirds mazspējas smagumu
Tas, cik ļoti sirds asiņo pēc miokarda infarkta, ļauj paredzēt turpmākās sirds mazspējas smagumu. Zinātnieki atklājuši, ka asiņošana saistīta ar lielāku sirds mazspējas attīstības risku tuvāko mēnešu laikā pēc miokarda infarkta.

Sirds muskuļa asiņošana notiek apmēram 40% miokarda infarkta gadījumu. Lēš, ka Lielbritānijā miokarda infarkts kādam pacientam notiek ik pēc 3 minūtēm. Lai arī izdzīvotības rādītāji pēc miokarda infarkta ir uzlabojušies, izdzīvo 7 no 10 infarkta pacientiem, tomēr lielai daļai pacientu paliek sekas – attīstās sirds mazspēja.

Pētījumā noskaidrots, ka sirds muskuļa asiņošana 2,6 reizes palielina nepareizas remodelācijas risku, kas izmaina sirds muskuļa formu un veicina sirds mazspējas attīstību. Tā saistīta arī ar 6 reizes lielāku nāves un sirds mazspējas risku.

Lai novērtētu sirds muskuļa asiņošanu pēc miokarda infarkta, veic sirds magnētisko rezonansi. Asiņošana notiek vairākās fāzēs:

  • Pirmā fāze ilgst 12 stundas pēc miokarda infarkta;
  • Otrā fāze ilgst līdz 2-3 dienām.

Asiņošanas fāziskums sniedz iespēju veikt ārstēšanu, lai mazinātu asiņošanas otro fāzi, tādējādi aizkavējot vai apturot sirds mazspējas attīstību.

AVOTS: British Heart Foundation (BHF). "Bleeding hearts predict future heart failure." ScienceDaily. ScienceDaily, 7 June 2016.