PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Kādi ir plāni par vakcināciju 2022. gadā?

Doctus
Kādi ir plāni par vakcināciju 2022. gadā?
Freepik
Veselības ministrijas informatīvois ziņojums “Par Covid-19 vakcināciju 2022. gadā” paredz nākamgad sasniegt 75% līdz 90% primārās un 80% balstvakcinācijas aptveri.

Lai nodrošinātu cilvēku primāro vakcināciju, īpaši vecuma grupā no 60 gadiem, kā arī cilvēku balstvakcināciju, Veselības ministrija 2022. gadā plāno dažādas aktivitātes, piemēram, ārstniecības personas tieši uzrunās vēl nevakcinētos seniorus vecumā no 60 gadiem, veidos saziņu ar senioru tuviniekiem, kā arī dažādām sociālajām kopām, kas bauda senioru uzticību (baznīcas, senioru organizācijas u.c.). Balstvakcinācijas veicināšanā - informatīvas kampaņas medijos un publiskajā vidē.

2022. gadā VM sola turpināt veidot vakcinācijas punktus vietās, kur vakcinācijas pieejamība ir mazāka. Piemēram, sadarbībā ar pašvaldībām veidosim vakcinācijas centrus un turpināsim vienas dienas vakcinācijas izbraukumus, īpaši organizēsim prioritāro grupu vakcināciju, izbraukuma vakcināciju darba kolektīvos u.c. Tāpat plāno atvērt divus liela mēroga vakcinācijas centrus Rīgā.

2022. gadā turpināsim pieeju “vakcinācija maksimāli tuvu cilvēka ikdienas gaitām”, piedāvājot saņemt vakcīnu pret Covid-19 vakcinācijas punktos tirdzniecības centros, mikrorajonos, kā arī ieviest jaunu vakcinācijas veidu – vakcināciju aptiekās, kā arī turpinās  vakcināciju personu dzīves vietās (senioriem vecumā virs 70 gadiem, cilvēkiem ar kustību traucējumiem u.c.).