PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem
Žurnāls
Skatīt visus

Marts 2017

Dace Spilnere–Pūciņa, ģimenes ārste, Dr. A. Lasmaņa klīnika Alma

PAR MARTA NUMURU

Interesanti, noderīgi un aktuāli — tā varētu teikt par Dr. Sosāra rakstu ar pretsāpju medikamentu piramīdu.

Vienmēr noderīgi atcerēties zināmo un piemirsto par bronhiālo astmu, kā arī ielūkoties dažos faktos par sirds slimību terapijas principiem! Nedaudz tālāk no visa un vairāk par dzīvi un pieredzi intervijā ar jauno zinātnieci Andu Hūnu, bet pavisam cita intervija ar personību savā vietā — anestezioloģi reanimatoloģi Ivetu Golubovsku. Trīs pavasara stāsti par maniem kolēģiem ģimenes ārstiem, viņu sapņiem, ikdienas skarbumu, ticību un iedvesmu, veidojot savu darba vidi! Lēnām, lēnītēm atnācis pavasaris. Lai daudz spēka tas atnes ikvienam no mums ikdienas darbos!

Portālā pieejamie raksti no šī numura:

Modernā pretsāpju piramīda un opioīdu izrakstīšanas principi

No hroniskām sāpēm cieš apmēram 20 % Eiropas populācijas, tās biežāk skar sievietes un gados vecus cilvēkus. Sāpju pārvaldība kopumā vēl arvien nav apmierinoša, lielākoties tāpēc, ka trūkst pierādījumu par efektīvu ārstēšanu. Šajā rakstā pievēršamies mūsdienu pretsāpju piramīdas principam, kā arī opioīdu izrakstīšanas normām. [22]

V. Sosārs, S. Pildava

Ījaba jeb IgE hiperimūnglobulinēmijas sindroms

Paaugstināts imūnglobulīna E līmenis parasti vedina domāt par alerģisku slimību. Tomēr palielināta tā koncentrācija var liecināt arī par dažādām citām slimībām, piemēram, primāru imūndeficītu, infekcijām, iekaisuma slimībām un ļaundabīgiem audzējiem.

N. Kurjāne

ANDA HŪNA. Ar meklētāja gēnu

Runātīgi, smaidīgi, skaļāki — tā kolēģus Lionas Vēža institūtā raksturo jaunā zinātniece ANDA HŪNA. “Vēl neparasti, ka franču kolēģi, strādājot šūnu kultūru istabā, gandrīz vienmēr dzied vai līksmi dungo.”

D. Ričika