← Atpakaļ

Neskaidras etioloģijas drudzis

Ir slimības, kas izpaužas kā infekcijas (un to skaitā ir neskaidras etioloģijas drudzis ar samērā plašu diferenciāldiagnozi), bet tās nav infekcijas slimības. Šī diagnoze tiek rakstīta diezgan bieži, tomēr reizēm, kad tiešām ir šī diagnoze, tā netiek diagnosticēta. Taču šai diagnozei ir visai konkrēts pamatojums, visai noteikti diagnostiskie kritēriji. Šoreiz par vienu no neskaidras etioloģijas drudža retākajiem iemesliem – Stilla slimību.


Klīniskā gadījuma demonstrācija

(Dr. S. Lugovska)

Paciente, 48 gadus veca sieviete, hospitalizēta 41. nodaļā šā gada 8. martā papildu izmeklēšanai un diagnozes precizēšanai. Nosūtīšanas diagnoze - febrilitāte, pnei­monija.

Slimības anamnēze

Paciente saslimusi 2010. gada 24. februārī, kad parādījušās nelielas sāpes kaklā, pēc tam pievienojušies izsitumi uz ķermeņa, rokām, kājām, vēlāk arī uz sejas. Izsitumi difūzi, bez niezes. Pieaugusi ķermeņa temperatūra - līdz 39ºC, ko pavadījis ļoti stiprs drudzis un svīšana. Temperatūra galvenokārt bijusi vakaros. Bijušas arī sāpes lielajās locītavās: plecu, elkoņu un ceļu locītavās, kā…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti