← Atpakaļ

Fitohormoni un fitoestrogēni

Zinātnes aprindās arvien lielākas cerības tiek liktas uz fitohormoniem; fitoestrogēni populārajā literatūrā jau nokļuvuši panacejas statusā – ar spēju kompensēt estrogēnu deficītu organismā, novērst ādas sausumu, paaugstināt tās elasticitāti un palēnināt novecošanos. Estrogēni mazina androgēnu kaitīgo ietekmi uz ādu un matu folikuliem, tāpēc tos lieto seborejas, aknes ārstēšanā. Estrogēni novērš arī sirds-asinsvadu saslimšanu, osteoporozes un pat Alcheimera slimības attīstību.


Augu hormoni - arī fitohormoni (angliski - phytohormones; plant hormones) ir fizioloģiski aktīvi ķīmiski savienojumi, kas regulē augu augšanu un attīstību. Pie fitohormoniem pieskaitāmi auksīns, giberelīni, citokinīni, abscizskābe, etilēns. Fitohormoni tiek pētīti saistībā ar jaunu medikamentu izstrādi, Nobela prēmija 2004. gadā tika piešķirta par ubikvitīna nozīmi pretvēža medikamentu izstrādē.

Augu hormoni - augšanas regulatori

Augu hormoni ir strukturāli saistītas mazas molekulas, kas veidojušās metabolisma rezultātā. Šie savienojumi ir svarīgs augu augšanas veicinātājs un atbildes reakcijas mediators uz biotisku un abiotisku stresu. Pēdējos…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti