← Atpakaļ

Akūtas situācijas fleboloģijā

Fleboloģiska patoloģija ir viena no biežākajām slimībām mūsdienu sabiedrībā. Šo slimību skaits procentuāli pieaug līdz ar populācijas novecošanos un sociālekonomiskās situācijas uzlabošanos valstī. Šajā rakstā vairāk par slimībām, ar kādām pacienti pie flebologa dodas akūtā kārtā. Ne vienmēr tiek konstatēta fleboloģiska problēma, tomēr ir jāpalīdz pacientam, ordinējot sākotnējās simptomātiskās terapijas veidu un dodot padomu, pie kura no speciālistiem problēmu varētu atrisināt. Lai klīniskās prakses ārstam atvieglotu lēmuma pieņemšanu darbā ar fleboloģisku pacientu, akūtās patoloģijas aplūkotas vairāk no praktiskās puses.


Aktualitāte

Tā kā vēnu slimības populācijā ir ļoti biežas, flebologa palīdzību meklē daudz pacientu. Tikai ar virspusējo vēnu slimībām slimo 14-59% cilvēku populācijā. Vidēji 1% iedzīvotāju dzīves laikā uz kājām konstatē čūlas. Kādi pacienti apmeklē flebologu un kad vizīte pie flebologa tiešām nebūtu atliekama - šie ir galvenie jautājumi, uz kuriem jāzina atbildes kā ķirurgam un ģimenes ārstam, tā pacientam.

Sāpes kājās ir visbiežākais iemesls, kāpēc pacients dodas pie flebologa. Tiesa, sāpes kājās nebūt nav raksturīgākais vēnu slimībai. Tātad biežākais sāpju iemesls meklējams ne-fleboloģiskās slimībās. Tomēr arī vēnu…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti