PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem
Autori
Skatīt visus
 Neatliekamās Medicīniskās palīdzības dienests

Neatliekamās Medicīniskās palīdzības dienests


www.nmpd.gov.lv

Visi autora raksti

Viedtālruņu lietotājiem Latvijā pieejama bezmaksas mobilā aplikācija, kas palīdzēs mediķiem noteikt zvanītāja atrašanās vietu

Latvijā viedtālruņu lietotājiem ir izstrādāta unikāla mobilā lietotne (aplikācija) HealthPoint, kas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMP dienesta) mediķiem palīdzēs noteikt zvanītāja atrašanās vietu un līdz ar to daudzās situācijās ātrāk atrast negadījuma vietu, lai palīdzētu pacientiem vai cietušajiem.

Neatliekamās Medicīniskās palīdzības dienests

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigādēm iegādāts jauns medicīniskais aprīkojums dzīvību glābšanai

NMP dienestā iegādāti 60 daudzfunkcionālie defibrilatori un 20 mākslīgās plaušu ventilācijas aparāti, kas ir vienas no svarīgākajām medicīniskajām ierīcēm, kuras brigāžu mediķiem palīdz izsaukumos glābt smagi cietušu vai kritiski slimu pacientu dzīvības. Jaunais aprīkojums iegādāts par Eiropas reģionālā attīstības fonda līdzekļiem un drīzumā tas nonāks reģionu brigāžu rīcībā*.

Neatliekamās Medicīniskās palīdzības dienests

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā izsaukumu izpildē pāriet uz elektronisku medicīnisko dokumentāciju

25.novembrī, Ministru kabinetā apstiprināti grozījumi noteikumos Nr.265 „Medicīnisko dokumentu lietvedības kārtība", kas paredz, ka Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā ar pacientiem un izsaukumiem saistītā medicīniskā dokumentācija tiks veidota un uzturēta tikai elektroniski.

Neatliekamās Medicīniskās palīdzības dienests

Medicīnas vēstures muzejā izstāde par neatliekamās palīdzības attīstību 100 gados

Llīdz 19.septembrim Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja telpās apskatāma izstāde "Skriešanās ar kaulaino sievu". Izstādes veidotāji sniedz iespēju pirmo reizi plašākai sabiedrībai iepazīties ātrās palīdzības vēsturi Latvijā simts gadu garumā. Izrādās - vēl nav pagājuši pat simts gadi kopš laika, kad Rīgas ātrās palīdzības meidķi kā transporta līdzekli pacientu pārvadāšanai izmantoja zirgu vilktas karietes.

Neatliekamās Medicīniskās palīdzības dienests

Valsts kontrolei iebildumi par darba samaksas aprēķiniem un uzskaiti NMPD

Valsts kontrole izplatījusi informāciju par pieļautajiem grāmatvedības pārkāpumiem Veselības ministrijas (VM) padotības iestādē - Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD). Pieļautās kļūdas pamatā saistītas ar neprecīzu normatīvo aktu traktēšanu un piemērošanu. Visbūtiskākie iebildumi saistīti darba samaksas aprēķinu un uzskaiti NMPD, kas neatbilst šobrīd spēkā esošajiem normatīviem par atalgojumu ārstniecības personām.

Neatliekamās Medicīniskās palīdzības dienests, Veselības ministrija