PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Doctus vērtības, misija, attīstība

Doctus vērtības

Ejot līdzi laikam, izprotot lasītāju vēlmes un vajadzības, esam dinamiski mainījuši un papildinājuši gan Doctus tematisko kompozīciju, gan vizuālo noformējumu. Taču pamatvērtības Doctus saturā palikušas nemainīgas:

 1. praktiski, vērtīgi medicīnas un farmācijas raksti, kuros pasaules aktualitātes, klīniskie gadījumi, medicīniskas diskusijas; rakstu autori - labākie nozares speciālisti
 2. emocionāli bagāti sabiedrības raksti, kuros atklājam aktuālas sabiedriski nozīmīgas tēmas, uzklausām viedokļus, aprakstām spožas nozares personības, iepazīstinām ar kolēģu pieredzi un vaļaspriekiem
 3. aktuāli notikumi veselības aprūpē, medicīnā, farmācijā

Gadu gaitā audzis lasītāju skaits. No auditorijas esam saņēmuši uzslavas par augsto vizuālo uz saturisko kvalitāti. Lasītāju uzticība, pozitīvās atsauksmes un vēlme abonēt (balsot ar maciņu) vienmēr ir Doctus komandas lielākais dzinējspēks. Esam sekojoši modernākajām dizaina tendencēm, lai saturs ir ne tikai lasāms, bet arī vizuāli baudāms.

Doctus misija

Doctus, kas medicīnisks un sabiedrisks žurnāls, misija ir radīt jauniem informācijas kanāliem atbilstošu saturu, kas apmierina ārstu un farmaceitu vajadzības pēc medicīniskām (arī par zālēm) diskusijām, kritiskas  domāšanas un profesionāli sociālās informācijas un reklāmdevēju vajadzības pēc uzticama kanāla savas informācijas izplatīšanai. Doctus strādā, lai celtu ārstu un farmaceitu profesijas prestižu.

Daži skaitļi

 • 1997. gads - iznāk pirmais numurs. Līdz 2000. gadam iznāk 4 numuri gadā
 • 2001. gads - iznāk jau 6 numuri gadā
 • 2002. - 2004. gads - iznāk 10 numuri gadā
 • 2005. - 2011. gads - iznāk 11 numuri gadā
 • 2011. gada augusts - Doctus pieejams ne tikai kā drukāts žurnāls, bet arī kā portāls tiešsaistē
 • 2012. gads - iznāk 12 numuri - arī jūlijā, un grāmata "Doctus zelta graudi"
 • 2013. gads -  26. jūlijā par izdevniecības īpašniecēm kļūst izdevniecības ilggadējās darbinieces: izdevniecības vadītāja Anda Valtere un galvenā redaktore Diāna Ričika
 • 2017. gada novembris - Doctus svin 20 gadu jubileju
 • 2021. gada februāris - atjaunināts Doctus portāls

2021. gads

240 numuri -  tajos izglītojoši, izzinoši, atgādinoši, ikdienas praksē izmantojami, kritiski domāt provocējoši, uzmundrinoši raksti. Pamatīga profesionālo zināšanu tālākizglītības skola ar profesijas dzīvesgaršu! Kad pietrūkst padoma, ieskatieties klīnisko gadījumu aprakstos vai ekspertu viedoklī - vienas problēmas izklāstā no dažādu specialitāšu skatupunkta! Bet dzīvesgaršai - sarunas ar izcilām personībām, ārpus Latvijas mītošo ārstu redzējums un kolēģi, kas sevi pierāda ne tikai kā profesionāļi, bet ir gatavi darīt trakas lietas: peldēties āliņģī, skriet teju bez mitas 24 stundas, komponēt, rakstīt dzeju, gleznot, kāpt kalnos, braukt misijā uz Afganistānu, burāt apkārt zemeslodei...

Ap 1600 autoru — un no tiem vairāk nekā 1500 ārstu, farmakologu, farmaceitu.

54 darbinieki, kas vairāk kā 20 gadu garumā drosmīgu ideju par žurnālu ārstiem un farmaceitiem vērtuši īstenībā un ļāvuši tai augt stiprai!

2400 dažādi medikamenti, tehnoloģijas un medicīnas pakalpojumi, kas lasītājus uzrunājuši žurnāla reklāmās, - kā rāda aptaujas, lielākai daļai lasītāju tās kalpo kā praktiski izmantojamas informācijas avots.

Ne tikai žurnāls

Blakus žurnāla veidošanai Doctus komanda piedāvā grāmatu izdošanu. Pirmā grāmata iznāca 1997. gadā, profesora Danilāna sarakstītā “Vai viegli būt kārnam?”. Šajos gados esam izdevuši grāmatizdevumus uroloģijā, ķirurģijā, onkoloģijā, gastroenteroloģijā u.c. Īpaši iecienīts bija 2012. gada izdevums “Doctus zelta graudi”, izpārdots divās tirāžas.

Doctus EVENT — mūsu darbošanās ārpus drukātā vārda robežām. Esam organizējuši vairāk nekā 50 dažādus medicīnas pasākumus — konferences, diskusijas, produktu prezentācijas, video projektus, tālākizglītības meistarklases ārstiem un farmaceitiem.