PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Jauna aplikācija migrēnas pārvaldībai pusaudžiem

Doctus
Jauna aplikācija migrēnas pārvaldībai pusaudžiem
Pusaudžiem, kuri cieš no migrēnas lēkmēm, ir izveidota speciāla aplikācija, kas palīdz sekot galvassāpju attīstībai, un sadarbojoties ar ārstu palīdz panākt progresu galvassāpju pārvaldīšanā.

Pusaudži ir viss piemērotākā populācija, kurā ieviest šādas modernus risinājumus, jo viņi ātri apgūst modernās tehnoloģijas. Jaunā aplikācija ļauj pusaudžiem atzīmēt galvassāpju veidu, ilgumu, smaguma pakāpi, kā arī garastāvokli, stresa līmeni, miega ilgumu un to kā ir saistītas ikdienas aktivitātes skolā ar galvassāpju attīstību. Visa šī informācija tiek apkopota portālā, kur ārsts var sekot līdzi sava pacienta progresēšanai.

Pētījums atklāja, ka šī aplikācija palīdz pusaudžiem iemācīties viņu galvassāpju ABC reālajā brīdī. Pusaudži iemācās atpazīt savu galvassāpju cēloņus vai pamanīt apstākļus, kas ietekmē viņu galvassāpes un garastāvokli, piemēram, pusaudži var secināt, ka uzbudinājums viņiem izraisa galvassāpes.

Pētījumā tika iekļauti 24 jauni cilvēki (vidējais vecums bija 14,4 gadi), kuri lietoja šo aplikāciju, lai apkopotu informāciju par viņu galvassāpem 45 dienas ilgi. Dalībnieki aizpildīja anketu četras reizes dienā: pirms skolas, pēc skolas, vakarā un pašās dienas beigās. Aizpildīšanas kvalitāte bija augsta, jo par katru aizpildīšanas reizi pusaudzis saņēma 50 centus. Bet galvenais mērķis ir iesaistīt pusaudžus savā veselības aprūpē. Ja ārstam ir informācija par pusaudža galvassāpēm, viņš var sekot dienu no dienas kā mainās galvassāpju raksturs, kas ir izraisošie faktori, ārsts var sniegt arī daudz pilnvērtīgāku veselības aprūpi. Šādi elektroniski pieraksti ļauj arī ārstam sekot līdzi migrēnas gaitai un nozīmēt vizītes atbilstoši situācijai (parcel vizīti ātrāk vai vēlāk), pamainīt ārstēšanas plānu.

Šobrīd šī aplikācija ir pieejama iPhone un iPods lietotājiem, bet tiek plānots, ka drīzumā tā būs pieejama arī citu viedtālruņu lietotājiem.  

 Pirmavots: American Headache Society 54th Annual Scientific Meeting. Abstract 57. Presented June 21, 2012.