PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Stradiņa slimnīcas sirds un asisnsvadu ķirurgi jaunās telpās

Doctus
Stradiņa slimnīcas sirds un asisnsvadu ķirurgi jaunās telpās
PSKUS
Svinīgi atklāta Sirds ķirurģijas centra jaunizbūvētā Sirds ķirurģijas anestezioloģijas un intensīvās terapijas nodaļa un Sirds ķirurģijas operāciju bloks, kā arī Asinsvadu ķirurģijas centra Asinsvadu ķirurģijas hibrīdzāle

Sirds ķirurģijas anestezioloģijas un intensīvās terapijas nodaļā izbūvētas četras jaunas mūsdienu prasībām atbilstošas  intensīvās terapijas palātas ar kopumā 10 gultas vietām un jaunu aprīkojumu. Nodaļā izveidotas ērtas personāla darba un atpūtas telpas, kā arī noliktavas.

Veicot mūsdienu prasībām atbilstošu telpu funkcionālu pārplānošanu un inženierkomunikāciju nomaiņu, tapusi jauna Asinsvadu ķirurģijas hibrīdzāle ar modernu robotizētu attēlveidošanas sistēmu – hibrīdangiogrāfu, kas īpaši pielāgots operāciju zālei. Jaunā iekārta ļauj veikt sarežģītas asinsvadu operācijas mazinvazīvā veidā, apvienojot klasisko ķirurģiju ar mūsdienīgām mazinvazīvām endovaskulārām asinsvadu ārstēšanas metodēm rentgena kontrolē. Tā ir Baltijā pirmā šīs paaudzes hibrīdoperāciju zāles iekārta. Hibdrīzāle ietver ne tikai operācijas zāles, bet arī pacientu, personāla un tehnisko telpu izbūvi.

Plānots, ka hibrīdoperāciju zāli izmantos arī ginekologi – dzemdību speciālisti, nodrošinot komplicētas dzemdības; tāpat plānots zāli izmantot arī plaušu hipertensijas ārstēšanai.

Savukārt Sirds ķirurģijas operāciju blokā tagad ir četras modernas operāciju zāles, kas atbilst visaugstākajiem pasaules standartiem un tehnoloģiskajā ziņā ļauj realizēt vissarežģītākās operācijas. Operāciju zāles aprīkotas ar digitāliem risinājumiem –vadības sistēmu, kas regulē mikroklimatu un attēlo reālos un iepriekš veiktos pacientu izmeklējumus. Telpas aprīkotas ar jaunām lampām un videosistēmām, kas atļauj veikt operāciju ierakstus un translācijas. Operāciju blokā izveidotas modernas atpūtas un darba telpas, kā arī ģērbtuves personālam.

Stradiņa slimnīcas ārsti nodrošina palīdzību pacientiem asinsvadu slimību vai traumu gadījumos un veic visa veida asinsvadu operācijas. Šajā centrā gadā tiek ārstēti vairāk nekā 2500 slimnieku un veiktas 2000 dažādas klasiskās ķirurģijas un endovaskulārās asinsvadu operācijas. Asinsvadu ķirurģijas centrs ir viens no Baltijā vadošajiem aortas endoprotezēšanas centriem un ir atpazīstams arī Eiropā un Amerikā.