Kolikas
Kolikas zīdaiņa vecumā
Pediatra apskates laikā bērniem 2 nedēļu—3 mēnešu vecumā 10—20 % gadījumu diagnosticē vēdera kolikas. [1] Tās apmēram 85 % gadījumu pilnībā pāriet, sasniedzot trīs mēnešu vecumu, [2] un abiem dzimumiem sastopamas vienlīdz bieži. [3] Kolikas lielākoties ir pašlimitējošs process, kam nav saistības ar organiskiem gremošanas trakta traucējumiem.
Lasītākais Doctus.lv
Diabēta pēda traumatologa skatījumā
Ar nedzīstošu diabēta pēdas čūlu saistīta amputācija ir viena no komplikācijām, no kurām pacients baidās visvairāk. Un šīs bailes ir ļoti pamatotas. Ar cukura diabētu saistīta pēdas čūla un sekojoša amputācija tiek asociēta ar piecu gadu mirstības rādītāju.
Sirds ķirurgs Ivars Brečs: Ceļā uz izaugsmi
Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Sirds ķirurģijas centra sirds ķirurgs IVARS BREČS pēc rezidentūras strādā plecu pie pleca ar saviem skolotājiem. Kopā ar viņiem ir veicis unikālas operācijas, glābjot cilvēku dzīvību. Stažējies Vācijā — sirds ķirurģijas centrā Drēzdenē, regulāri apmeklē Eiropas un pasaules kardiotorakālo ķirurgu kongresus un kursus. Pašlaik paralēli tiešajiem pienākumiem darbojas zinātnē un raksta promocijas darbu.
Dienas un nakts bruksisms. Iemesli, teorijas un risinājumi
Bruksisms ir stāvoklis, kad novēro zobu rīvēšanu vai saspriegošanu, pārsvarā naktī miega laikā. Taču arī dienas laikā var būt sastopams bruksisms, kad cilvēks stipri sasprindzina žokļa muskulatūru un saspriež zobus, cilvēki to paši arī pamana. To mēdz saukt par dienas bruksismu, kas visbiežāk asociēts ar psihisku spriedzi.
JĀNIS SOKOLOVS, otorinolaringologs: Pragmatiķis, kuru saista sarežģītas lietas
Otorinolaringologs JĀNIS SOKOLOVS zina, kāda garoza ir maizei, strādājot valsts un arī privātajā medicīnā. Pieredzējušais speciālists ir Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Ausu, kakla, deguna klīnikas vadītājs, izveidojis privāto LOR klīniku (valdes loceklis), ir uzņēmuma Datamed līdzīpašnieks. Paralēli šiem pienākumiem pagūst arī skolot topošos ārstus un vadīt Latvijas Otolaringologu asociāciju.
Veloergometrija. Rezultātu interpretācija un taktika ģimenes ārsta praksē
Fiziskās slodzes tests ar EKG jeb veloergometrija joprojām ir Latvijā visplašāk lietotā un vieglāk pieejamākā izmeklēšanas metode gan sākotnējā koronārās sirds slimības (KSS) diagnostikā, gan arī tās smaguma pakāpes izvērtēšanā. Slodzes tests izmantojams arī pacientu tālākai apsekošanai, kad ir sākta KSS ārstēšana. Tas ir jutīgāks un specifiskāks nekā miera stāvokļa EKG, lai noteiktu miokarda išēmiju. [1]
Nozares
- Alergoloģija 46
- Algoloģija 64
- Androloģija 3
- Anestezioloģija 25
- Arodmedicīna 7
- Dermatoloģija 163
- Dietoloģija 33
- Endokrinoloģija 306
- Farmācija 57
- Farmakoloģija 196
- Fitoterapija 9
- Fizikālā medicīna 14
- Fleboloģija 46
- Ģenētika 16
- Ģimenes medicīna 265
- Hematoloģija 3
- Hepatoloģija 47
- Imunoloģija 15
- Infektoloģija 280
- Internā medicīna 20
- Kardioloģija 429
- Ķirurģija 154
- Narkoloģija 27
- Neatliekamā medicīna 29
- Nefroloģija 56
- Neiroloģija 299
- Netradicionālā medicīna 15
- Oftalmoloģija 70
- Onkoloģija 195
- Otorinolaringoloģija 75
- Patoloģija 3
- Pediatrija 179
- Podoloģija 3
- Psihiatrija-psihoterapija 203
- Psihosomatika 41
- Pulmonoloģija 128
- Radioloģija 21
- Reanimatoloģija 17
- Reimatoloģija 75
- Retās slimības 11
- Sabiedrības veselība 224
- Sporta medicīna 14
- Stomatoloģija 45
- Uroloģija 85
- Uzturzinātne 66