PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem
Žurnāls
Skatīt visus

Maijs 2017

Anda Ķimene, pediatre, neonatoloģe, Bērnu klīniskā universitātes slimnīca, Neonatoloģijas klīnika

PAR MAIJA NUMURU

“Klāt maija numurs, kas skar šim mēnesim raksturīgus tematus (alerģijas, ērču pārnestās slimības), kā arī tematus, kas aktuāli jebkurā gadalaikā: riski grūtniecēm, endometrioze un hipertensīvā terapija nieru slimību gadījumā."

Anda Ķimene“Lasot pieredzes stāstus par jaunajiem speciālistiem, aizdomājos par pamatvērtībām, kas mums katram liek no rīta celties un katru dienu palīdzēt cilvēkiem justies labāk. Cilvēki, kas uzauguši tālu no Latvijas, šobrīd ir augsti kvalificēti speciālisti šeit, Latvijā. Šie stāsti palīdzēja man labāk apzināties: lai kur un kad mēs būtu piedzimuši, visi esam cilvēki, kam svarīgs siltums, mīlestība un veselība.

Vai tas bijis kara laika Kurzemes katls kā endoskopistam Armīnam Krauzem, vai tā ir tālā un mums, iespējams, neizprotamā Libāna, kur dzimis flebologs Žoržs Žabūrs, vai Indija, no kurienes nāk bērnu ķirurgs Mohita Kakara. Pamatvērtības, manuprāt, katram cilvēkam, īpaši ārstam, ir aktuālas visos gadalaikos un jebkur uz zemeslodes. Smaidu raisīja kolēģa “diagnoze” endoskopistam Armīna Krauzem: “Tev, murmuli, pat gastrīta nav!”

Novēlu visiem ar smaidu iet ikdienas gaitās, apzinoties, ka visi esam ar ļoti līdzīgām vajadzībām, lai kāds būtu mūsu vecums, dzimums vai tautība.”

Portālā pieejamie raksti no šī numura:

Alerģiska rinīta terapijas aktualitātes

No alerģiska rinīta cieš 10—30 % pieaugušo un 40 % bērnu. Alerģiska rinīta izplatība dažādās valstīs atšķiras, datu par alerģiska rinīta izplatību Latvijā nav. Trīs galvenie soļi alerģiska rinīta pārvaldībā: izvairīšanās no alergēniem, medikamentoza terapija un imūnterapija. Apskatā pievēršamies medikamentozai terapijai un imūnterapijai.

I. Grīsle, S. Pildava

Spondiloartrīta diagnostika pacientiem ar uveītu

Apmēram 40 % pacientu ar ankilozējošo spondilītu novēro pēkšņu priekšējā uveīta simptomu parādīšanos. Pacients ar priekšējo uveītu, īpaši, ja analīzēs parādās pozitīvs HLA B27, jāizjautā par sāpēm muguras lejasdaļā un klīniski jāizvērtē.

A. Macijevska, J. Zepa

Savrupnieks. ARMĪNS KRAUZE, endoskopists

Rīgas 1. slimnīcas endoskopijas nodaļas vadītājs ARMĪNS KRAUZE jau četrdesmit gadus strādā šo darbu, pēc liekas popularitātes nealkst un māk novērtēt savas specialitātes nozīmi. Savējo viņš uzskata par veiksmes stāstu, jo visus šos gadus, ja neskaita dažus “sānsoļus”, strādājis tikai vienā — Rīgas pilsētas 1. slimnīcā.

V. Vāvere