PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem
Žurnāls
Skatīt visus

Marts 2018

Andris Lasmanis, ģimenes ārsts, Latvijas Ārstu biedrības un Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas goda biedrs, Klīnika “Alma”

PAR MARTA NUMURU

"Doctus saturu vienmēr patīkami lasīt. Tematika aktuāla, daudzpusīga, praktiska un izglītojoša. Mūsu ikdienā šķiet, ka cilvēks, arī ārsts, draud kļūt par tehnoloģiju, interneta piedēkli."

"Gan sadzīvē, gan darbā vairāk laika veltām tehnoloģijām, aizvien mazāk personiskai saskarsmei, nemaz nerunājot par pieskārienu. Simts virtuālu apsveikumu, bet daži vai neviens apskāviens saviem tuvākajiem. Īsziņa uz blakus istabu, nevis apmeklējums.

E–veselība stimulē ārstēt ar zālēm, attur ārstu no kontakta ar pacientu. Drīz varēs atvērt retro ārsta specialitāti, kurš kā brīnumu veiks apskati, palpēs, perkutēs, auskultēs un daudz ko ārstēs manuāli, verbāli. “Iekustināt profilaksi” — par 55 miljonu izlietošanu optimistiski stāsta Santa Līviņa no Veselības ministrijas. Tas būšot “Es par veselību” projekts. Asociācijas ar visai nesekmīgo e–veselības projektu un 15 miljoniem, kura rezultātā tapa neveikla programma, kas nevis palīdz, bet kavē strādāt. D vitamīns! Modes lieta? Taču nē.

Praksē bieži sastopams zems D vitamīna līmenis, vājas aizsargspējas un imunitāte. Drīzais pavasaris gan sola palīdzēt un paaugstināt D vitamīna līmeni visiem. Saulainu pavasari!"

 

Portālā pieejamie raksti no šī numura:

Pulmonoloģe INETA GRĪSLE: aizrautīgā praktiķe

RAKUS Tuberkulozes un plaušu slimību diferenciāldiagnostikas nodaļas vadītāja INETA GRĪSLE uzskata, ka viena no viņas dzīves veiksmēm ir pareizi izvēlēta profesija. Šis svarīgais faktors un saliedētā nodaļas darbinieku komanda ir “komplekts”, kas ļauj ar prieku iet uz darbu. Un vienlaikus viņa neslēpj, ka nākamajā dzīvē labprāt pievērstos jurisprudencei. Jo patīk uzstāties, risināt problēmas.

M. Lapsa

Nekrotizējošs fascīts kaklā. Sekas pēc radikulāras cistas operācijas apakšžoklī

Nekrotizējošs fascīts ir ātri progresējoša mīksto audu infekcija, kam raksturīga difūza zemādas audu un virspusējo fasciju nekroze. Tās iemesli var būt odontogēna rakstura iekaisuma procesi, ko visbiežāk izraisa jaukta Grama pozitīva un Grama negatīva, aeroba un anaeroba mikroflora, kas biežāk attīstās pacientiem, kam konstatē riska faktorus infekcijas attīstībai.

E. Korņevs, N. Bauers, A. Žeibe

VENTS SĪLIS: ārsta pieskāriens

Atsvešinātība medicīnā un speciālista fiziskais kontakts ar pacientu — aizejoša vērtība vai tomēr ne? Pacienta un ārsta fiziskais kontakts kā rituāls, kam ir dziedinošs spēks pretstatā modernajām tehnoloģijām?

M. Lapsa, V. Sīlis