← Atpakaļ

Sabiedrībā iegūtas jeb mājas pneimonijas bērniem

Pneimonija (pneumonia grieķu val. – plaušu iekaisums) ir alveolu un terminālo elpceļu iekaisums, kas radies infekcioza aģenta invāzijas rezultātā pēc tā inhalācijas vai hematogēnas izplatības. [1] Akūtu sabiedrībā iegūtu jeb mājas pneimoniju raksturo akūtas apakšējo elpceļu infekcijas pazīmes iepriekš nehospitalizētam veselam bērnam. Var būt arī radioloģiski pierādīts vienas vai abu plaušu bojājums. [4; 5] Precīza pneimonijas definīcija maziem bērniem ir grūti definējama, jo pneimonija un bronhiolīts ir vienādi bieži sastopami.


Epidemioloģija

Sabiedrībā iegūta pneimonija bērniem ir bieži sastopama un potenciāli nopietna saslimšana, kas skar bērnus visā pasaulē. Ik gadu pneimonijas saslimšanas incidence bērniem līdz 5 gadu vecumam Eiropā un Ziemeļmerikā ir 36-40 gadījumi uz 1000 iedzīvotājiem, un tas ir augstākais saslimstības rādītājs visās vecumgrupās, izņemot pieaugušos pēc 75 gadu vecuma. Pneimonija ir viens no biežākajiem bērnu nāves iemesliem bērniem, kas jaunāki par 5 gadiem, īpaši attīstības valstīs. Pasaulē katru gadu pneimonija ir nāves iemesls 1,8 miljoniem bērnu, kas jaunāki par 5 gadiem. [2-4]

Ņemot vērā augsto saslimšanas un mirstības līmeni…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti