← Atpakaļ

Daži interesanti fakti par radiāciju

Vārds “radiācija” cilvēces lielākajai daļai izraisa paniku un baiļu izjūtu, jo pasaulē valda priekšstats, ka radiācija ir kaut kas ļoti slikts un bīstams, ka tās iedarbība izraisa iedzimtas slimības, ļaundabīgus audzējus un nāvi. Bailes pastiprina neziņa, informācijas trūkums, indivīda fantāzijas lidojums un fakts, ka cilvēka organismā nav neviena maņu orgāna, kas varētu atpazīt radiāciju, jo radiāciju nevar redzēt, tai nav ne smaržas, ne garšas.


Dabīgais radiācijas fons

Uztraucoties par radiāciju, mēs aizmir­stam faktu, ka kopš pasaules sākuma un cilvēces aizsākuma mēs visu laiku atrodamies pastāvīgā radiācijas ietekmē - mums visapkārt ir dabīgais radiācijas fons. Pasaulē vidējais radioaktīvais fons ir 2,4 mSv gadā. Dabīgās radiācijas fona diapazons dažādās pasaules vietās svārstās no 1 mSv līdz 10 mSv gadā. Parasti cilvēks dzīves laikā saņem dabīgās radiācijas devu no 100 mSv līdz 700 mSv. Pasaulē ir vietas, kur radiācijas fons ir dabīgi paaugstināts, piemēram, daži reģioni Brazīlijā, Indijā un Ķīnā, kur dabīgais radiācijas fons ir 5-10 mSv gadā un 20 gadu laikā…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti