← Atpakaļ

Kardiopulmonālās reanimācijas pamatalgoritms bērniem

Bērnu un zīdaiņu atdzīvināšana atšķiras no pieaugušo atdzīvināšanas. Bērniem biežākais sirdsdarbības apstāšanās iemesls ir elpošanas traucējumi – atšķirībā no pieaugušajiem, kam 80% gadījumu sirdsdarbības apstāšanās iemesls ir sirds slimības. Bērniem, kas jaunāki par 10 gadiem, kambaru fibrilācija ir tikai 10–15% no visiem bezpulsa, bezasinsrites ritma gadījumiem ārpus stacionāra, izņēmums ir bērni ar sirds patoloģiju. Palīdzības sniedzēji, kam nav speciālu iemaņu reanimācijā pediatrijā, var izmantot pieaugušo kardiopulmonālās reanimācijas algoritmu, jo rezultāts būs sliktāks, ja nesniegs nekādu palīdzību. Šis raksts sagatavots pēc ERC 2010. gada vadlīniju 6. nodaļas.


Nespeciālistiem, kam vēlams apgūt pamata kardiopulmonālo reanimāciju (KPR) pediatrijā, jo viņu darbs saistīts ar bērniem (piemēram, skolotāji, skolas medmāsas, apsargi), būtu jāmāca modificētais pieaugušo pamata algoritms. Pirms tā īstenošanas cietušajam jāveic 5 ieelpas, kam seko apmēram minūti ilga KPR pirms palīdzības izsaukšanas. Pareizai atdzīvināšanai radīti atšķirīgi algoritmi zīdaiņiem un bērniem, kas vecāki par vienu gadu. Kardiopulmonālās reanimācijas pamata algoritmu bērniem skat. 1. attēlā.Jaunajās vadlīnijās bērniem ir divi galvenie principi:

  • bērniem kritiski stāvokļi un smagas traumas, kuru gadījumā novēro sirdsdarbības…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti