← Atpakaļ

Klīniskais gadījums pacientam ar hemohromatozi

Hemohromatozes (HH) diagnoze klīniskajā gadījumā aprakstītajam pacientam apvieno cukura diabēta, neskaidras ģenēzes hepatīta un aknu cirozes diagnozes. Literatūras pārskats par dzelzs vielu maiņu pacientiem ar hemohromatozi skatāms Doctus jūlija numurā (29.–39. lpp.). Šis klīniskais gadījums uzskatāmi parāda, ka HH ne uzreiz var identificēt, jo tā var maskēties zem vairāku dažādu un it kā savstarpēji nesaistītu slimību maskas. HH klasisko klīnisko triādi veido trīs pazīmes: bronzas toņa ādas hiperpigmentācija, sekundārs cukura diabēts un aknu ciroze.


Pirmā stacionēšanas reize

Slimības anamnēze

2009. gada 6. janvārī RAKUS stacionāra "Gaiļezers" 4. endokrinoloģijas nodaļā iestājās pacients ar sūdzībām par pastiprinātu nogurumu, redzes pasliktināšanos, sāpēm kreisajā kājā un tirpšanu kreisajā kājā; 55 gadus veco vīrieti endokrinoloģijas nodaļā stacionēja pirmo reizi.

Pacients ar 2. tipa cukura diabētu slimojis apmēram divus gadus, terapijā lietojis tab. Gliclazidi MR reizi dienā un tab. Metformini 1000 mg divas reizes dienā. Citas slimības: primāra arteriāla hipertensija (20 gadus ārstēts ar tab. Perindoprili/Indapamidi 4/1,25 mg reizi dienā); neskaidras ģenēzes hepatīts; hipertensīva…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti