← Atpakaļ

Kas slēpjas aiz tahikardijas?

Gados jauniem pacientiem sūdzības par sirdsklauvēm ne vienmēr ir tikai neiroveģetatīvas distonijas pazīme, bet klīniski nozīmīgs simptoms, kura diferenciāldiagnostika jāzina visu specialitāšu ārstiem. Klīniski diagnosticējot kādu no multiplas endokrīnas neoplāzijas (MEN) sindromiem, vienmēr jāatceras par to autosomāli dominanto (AD) pārmantošanas veidu un pirmās pakāpes radinieku ģenētisko sijājošo diagnostiku, lai savlaicīgi profilaktiski ārstētu un novērotu dinamikā.


Klīniskais gadījums

Slimības anamnēze

Paciente, 25 gadus veca, PSKUS Endokrinoloģijas centra dienas stacionārā iestājās diagnozes precizēšanai un papildu izmeklējumu veikšanai.

Iestājoties sūdzības par periodisku lēkmjveida sliktu pašsajūtu, ko raksturo sirdsklauves, galvassāpes un slikta dūša.

Anamnēzē sirdsklauves ir 6 gadus, lēkmes - 3 gadus. Paciente atzīmē, ka pēdējā pusgadā lēkmes ir biežākas un intensīvākas. Vidēji lēkmes ilgst 30 minūtes. Lēkmju laikā lieto validolu un NSPL.

Ambulatori šo sūdzību dēļ ģimenes ārsts izrakstījis vairogdziedzera hormonu analīzes, kas ir bez izmaiņām, un ultrasonoskopiju vairogdziedzerim, pēc tam…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti