PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

14.jūnijs -- Donoru diena

Doctus
14.jūnijs -- Donoru diena
14.jūnijā pasaulē atzīmē Pasaules asins donoru dienu. Kā ziņo Pasaules veselības organizācija (PVO), piemēram, Vācijā visbiežāk asinspārliešana nepieciešama pacientiem, kas vecāki par 65 gadiem, turpretim Beninas republikā Āfrikā asinspārliešanu visbiežāk veic bērniem līdz 5 gadu vecumam. PVO arī ziņo, ka pasaulē vidēji 60% donoru asiņu tiek izlietotas sieviešu dzimuma pacientēm.

14.jūnijs - Donoru diena 14.jūnijs - Donoru diena
14.jūnijs - Donoru diena

Dati liecina, ka viena donora asinis potenciāli izglābj 3 cilvēku dzīvības. Un ik gadus pasaulē donoru kustībā piedalās ap 92 miljoni cilvēku, taču būtu nepieciešams vēl lielāks skaits, jo tikai ASV vien ik katras divas sekundes kādam pacientam ir nepieciešamas donoru asinis.

14. jūnijā Latvijas asinsdonoriem pateicību izteikusi Veselības ministre norādot, ka iesaistīšanās donoru kustībā sniedz nenovērtējamu veselības un dzīvības dāvanu līdzcilvēkiem.

Veselības ministre Ingrīda Circene. "Asinsdonoru sniegtā bezatlīdzības dāvana palīdzējusi kādam ātrāk atveseļoties un glābusi dzīvību. Iemesli asins ziedošanai ir dažādi - kādu uz to pamudinājusi tuva cilvēka saslimšana, nejaušība vai vēlme palīdzēt. Taču ikvienu šādu labo darbu pavada apziņa, kas sniedz brīnišķīgu gandarījuma sajūtu sirdī."

Veselības ministrija ziņo, ka gadu no gada asins donoru skaits pieaug, kas liecina, ka mums līdzās ir daudz izpalīdzīgu cilvēku, kuri gatavi sniegt otram atbalstu patiešām grūtā brīdī.