PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Daudz paldies par mediķu darbu Zolitūdes traģēdijā

Doctus
Daudz paldies par mediķu darbu Zolitūdes traģēdijā
Dienās pēc 21. novembra Zolitūdes traģēdijas skan daudz līdzjūtības cietušajiem, bojā gājušo tuviniekiem. Un vienlaikus daudz, daudz paldies un pateicības saņem glabēji un mediķi. Arī Doctus redakcija pievienojas līdzjūtības un pateicības teicējiem. Īpaši līdzjūtība traģēdijā bojā gājušās ģimenes ārstes Leonijas Apsītes tuviniekiem un kolēģiem. Apkopojām dažus skaitļus par mediķu veikumu šajās dienās, lai gan ir pilnīgi skaidrs, ka aiz katra skaitļa stāv daudzu kolēģu ātra reakcija, profesionālais un emocionālais ieguldījums, kas nav saskaitāms ciparos.

Paldies visiem kolēģiem par paveikto gan šajās dienās, gan par to, darbu, ko ikdienā sabiedrībā ar labu vārdu nereti piemirst pieminēt. 2006. gadā intervijā žurnālam DOCTUS režisors Jānis Streičs sacīja: "Ārsta profesija ceļas pāri ikdienai, pāri ierastajam, pāri izskaidrojamam, jo tā ir vistuvāk dzīves esības noslēpumam"

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests

Šajās dienās ļoti mobilizēti un agstā intensitātē pastpirinātā režīmā strādājuši arī NMPD ļaudis. Mobilizēti papildspēki, vienlaikus ticis nodrošināts arī ikdienas darbs. Pēc Veselības ministrijas apkopotās informācijas, 29 no slimnīcās nonākušajiem pacientiem tur nogādājuši NMPD mediķi.

Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīca

Saistībā ar lielveikala sabrukšanu, Stradiņa slimnīcas Neatliekamajā medicīnas centrā līdz 22. novembra pēcpusdienai palīdzību saņēmuši 15 cietušie, vienpadsmit no tiem slimnīcā tika nogādāti jau 21. novembra vakarā un naktī ar dažādām traumām - krūšu kurvja traumas, galvas traumas, smadzeņu satricinājumi, lūzumi, sistas brūces, saspiedumi u.c. Četri cietušie ieradušies Neatliekamās medicīnas centrā 22. novembra pēcpusdienā, galvenokārt ar iepriekšējā dienā gūtiem galvas un kāju sasitumiem, sliktu pašsajūtu. Viens no pacientiem ir cietušais glābējs. Mediķi šo pacientu veselības stāvokli raksturo kā stabilu. Daļa pārējo pacientu ir saņēmuši ambulatoro palīdzību Neatliekamās medicīnas centrā un devušies mājās, viens ir pārvests uz citu slimnīcu.

Stradiņa slimnīcas izsūtītajā informācijā pausts, ka, lai nodrošinātu palīdzību Zolitūdē cietušajiem, sākotnēji  Tūlīt pēc notikušā Stradiņu Neatliekamās medicīnas centrs strādājis paaugstinātā gatavībā, iesaistot papildus 30 medicīnas darbiniekus.

Pirmdienas rītā Stradiņos ārstēšanos turpina 3 pacienti, no tiem 1 glābējs.

Rīgas klīniskā Austrumu slimnīca

Saskaņā ar ziņu aģentūras LETA apkopoto informāciju Rīgas Austrumu slimnīcā no sabrukušā lielveikala "Maxima" Zolitūdē nogādāti 12 cietušie. Viens no tiem pārvests uz Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcu. Trīs no cietušajiem ir glābēji. Vienam no viņiem ir iekšējo orgānu traumas, un viņam veikta operācija. Austrumu slimnīcā atrodas cietušais, kurš drupās bijis iesprostots nepilnas desmit stundas, kā svētdienas pēcpusdienā ziņoja portāls Delfi, pacients nācis pie samaņas. Vēl viens cietušais slimnīcā nonācis pēc astoņām drupās pavadītām stundām.

Pirmdienas rītā Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā turpina ārstēties 9 pacienti. Četri no pacientiem ievietoti Intensīvās terapijas klīnikā (divi no tiem glābēji). Lai varētu nodrošināt nepieciešamo palīdzību lielveikala traģēdijā cietušajiem, tika mobilizēts ne tikai Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas kolektīvs 43 speciālistu sastāvā, bet papildus tika piesaistīti 10 ķirurgi, četri traumatologi, vairāki radiologi un anesteziologi.

Bērnu klīniskā universitātes slimnīca

Bērnu slimnīcā ievitots viens bērns, kas cietis traģēdijā Zolitūdē, tas ir piecgadīgs puika, kuram ir vidēji smaga galvas trauma, kā arī sasitumi un skrāpējumi. Pēc R. Namnieces sniegtās informācijas, puika jūtas apmierinoši.

Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca

Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā vērsušies četri pacienti, no kuriem slimnīcā ievietoti divi, tie turpina ārstēšanos arī pirmdienas rītā.

Rīgas 2.slimnīca

Rīgas 2.slimnīcā ievesti deviņi pacienti, no kuriem pirmdienas rītā vēl turpina ārstēšanos slimnīcā  4 pacienti. Šiem pacientiem ir dažāda veida roku un kāju lūzumi un saspiedumi, un viņu stāvoklis ir stabils.

Asins donoru centrs

Šajās dienās lielu darbu paveikuši Asins donoru centra darbinieki, pieņemot asinis no ļoti liela skaita asins donoriem, kas vēlējušies palīdzēt. Ārpuskārtas režīmā strādājušas arī daudzas ārpus Rīgas slimnīcas, lai nodrošinātu asins paņemšanu no asinsdonoriem reģionos. 

Valsts asinsdonoru centrs savā majaslapā ziņo, ka piektdien 22. novembrī, Rīgā Valsts asinsdonoru centrā, klīnikā „Gaiļezers" un P. Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā tika ziedotas aptuveni 600 asins devas. Un šobrīd visu asinsgrupu krājumi ir pietiekamā apjomā.