PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Prof. Pīrāgs: Uzsākām sarunas par Latvijas–Indijas zinātniski pētnieciskā centra izveidi

Doctus
Prof. Pīrāgs: Uzsākām sarunas par Latvijas–Indijas zinātniski pētnieciskā centra izveidi
Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Internās medicīnas klīnikas vadītājs profesors Valdis Pīrāgs nupat atgriezies no Indijas. Viņš četras nedēļas pavadīja Indijas dienvidu štata Tamilnadu pilsētā Koimbatūrā, kur palīdzēja organizēt nejaušinātu salīdzināmo grupu klīniskam pētījumam par Ajūrvēdas ārstēšanas ietekmi uz glikēmijas regulāciju pacientiem ar 2.tipa cukura diabētu.

Prof. Valdis  Pīrāgs ar Ajūrvēdas medicīnas  centra medicīnisko direktoru  Dr. K.G. Raveendranu Prof. Valdis  Pīrāgs ar Ajūrvēdas medicīnas  centra medicīnisko direktoru  Dr. K.G. Raveendranu
Prof. Valdis Pīrāgs ar Ajūrvēdas medicīnas centra medicīnisko direktoru Dr. K.G. Raveendranu

Prof. Valdis Pīrāgs: „Ajūrvēda ir tradicionālā Indijas medicīna ar vismaz trīs tūkstošu gadu senu rakstītu medicīnas traktātu vēsturi, turklāt cukura diabēts ar sanskrita nosaukumu "Madumeha" pieminēts 6. gs. pirms mūsu ēras. Piedevām nolasīju trīs lekcijas seminārā, kas bija organizēts vairāk nekā 60 Ajūrvēdas ārstiem no Tamilnadu, Keralas un Karnatakas štatiem par cukura diabēta patoģenēzi, diagnostiku un ārstēšanu modernajā (Rietumu) medicīnā.Uzsākām sarunas par kopīga Latvijas-Indijas zinātniski pētnieciskā centra veidošanu."

Foto: no prof. Valda Pīrāga personīgā arhīva