PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Baltijas urologu kongress BALTIC 2023

Doctus
Baltijas urologu kongress BALTIC 2023
Freepik
26. un 27. maijā notiekBaltijas urologu kongress BALTIC 2023. Tas norisinās jau astoto gadu un ir lielākā un nozīmīgākā Baltijas urologu ikgadējā tikšanās. Šogad gods šo pasākumu organizēt ir Latvijas urologu asociācijai un tās biedriem.

Kongresa ietvaros notiks ārstu - gan Baltijas, gan Eiropas līmeņa ekspertu - tikšanās, pieredzes un zināšanu apmaiņa, ar mērķi – pilnveidot un paaugstināt uroloģiskās palīdzības kvalitāti (Baltijas reģionā) un sniegt pacientiem tādas pašas ārstēšanas un aprūpes iespējas kā citās Eiropas Savienības dalībvalstīs.

Dienu pirms urologu kongresa  BALTIC 2023 – 25. maijā Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (visu dienu) notiek pieredzes apmaiņas seminārs un darbnīca: “Fokālā terapija priekšdziedzera ārstēšanā ar augstas intensitātes fokusētu ultraskaņu”.

Juris Jansons, Uroloģijas un onkoloģiskās uroloģijas klīnikas ārsts-urologs, Latvijas Urologu asociācijas valdes loceklis, pasniedzējs RSU: “Veiksmīgai cīņai ar onkoloģiskajām saslimšanām/slimībām ir nepieciešama nepārtraukta cilvēkresursu un zināšanu atjaunošana un papildināšana, tāpat nepieciešamas jaunas - precīzākas ārstēšanas un diagnostikas metodes.”

Darbnīcā līdztekus Uroloģijas un onkoloģiskās uroloģijas klīnikas vadošajiem urologiem piedalīsies eksperti no Francijas, Lietuvas un Igaunijas, lai dalītos pieredzē un izzinātu fokālās terapijas iespējas priekšdziedzera vēža ārstēšanā. Īpaši uzsverot glābjošās terapijas nozīmi situācijās, kad vēzis ir atgriezies pēc ārstēšanas ar staru terapiju.

Fokālo terapiju veic ar augstas intensitātes fokusētu ultraskaņu, kas ir mazinvazīva robot-asistēta priekšdziedzera vēža ārstēšanas metode. Tā radīta ar mērķi - efektīvi ārstēt priekšdziedzera vēzi, saudzējot apkārtējos audus, tādā veidā saglabājot apkārtējās veselo audu struktūras. Šī metode ļauj pacientam saglabāt  seksuālo funkciju un nerada/vai atrisina urīna nesaturēšanas problēmas, kas ļauj pacientam atgūt un saglabāt dzīves kvalitāti.

Šobrīd Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Uroloģijas un onkoloģiskās uroloģijas klīnikas urologi ir vienīgie Baltijā, kas piedāvā saviem pacientiem fokālo terapiju ar augstas intensitātes fokusētu ultraskaņu kā vienu no efektīvām priekšdziedzera vēža ārstēšanas metodēm.