PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Aptuveni 17 % pacienu atkārtots Covid-19 tests ir pozitīvs

Doctus
Apmēram vienam no sešiem pacientiem, kurš ir izveseļojies no Covid-19, atkārtotā testēšanā uzrādās pozitīvs rezultāts 2 nedēļas pēc simptomu parādīšanās.

Šī pētījuma mērķis bija identificēt iespējamos riska faktorus, kas saistīti ar noturīgi pozitīvu nazofaringeālas uztriepes rezultātu pacientiem, kuri izveseļojušies no Covid-19.

Pētījumā atkārtoti testēja 137 indivīdus, kuri oficiāli bija atzīti ar veseliem.

No 131 pacienta, kuriem paņēma atkārtotu nazofaringeālo uztriepi, 22 pacientiem (16,7 %) tests bija atkārtoti pozitīvs. Daļai pacienti bija saglabājušies simptomi – nogurums (51 %), slikta dūša (44 %) un klepus (17 %) – neatkarīgi no tā, vai atkārtotais tests bija pozitīvs vai negatīvs. Iespējamība, ka atkārtots tests būs pozitīvs, bija lielāka tiem, kuriem uz atkārtota testa veikšanas laiku bija sāpes kaklā (izplatības biežums bija 6,5; 95 % TI [1,38 – 30,6]) un iesnas (izplatības biežums 3,72; 95 % TI [1,10 – 12,5]).

Pētnieki secina, ka ievērojamai daļai pacientu, kuri atveseļojas no Covid-19, atkārtotā testā uzrādās pozitīvs rezultāts.

  

AVOTS: Landi F., Carfi A., Benvenuto A., et al. Predictive Factors for a New Positive Nasopharyngeal Swab Among Patients Recovered From COVID-19. Americal Journal of Preventive Medicine, September 18, 2020

Lasītākais Doctus.lv
GUNTIS KARELIS: Grūtības ir spēcīgs motivētājs

Asociētais profesors GUNTIS KARELIS, RAKUS stacionāra “Gaiļezers” Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikas vadītājs, neslēpj, ka studiju gados neiroloģija šķitusi ļoti sarežģīta un neizprotama medicīnas joma. Tad nu apņēmies to atšifrēt, nevis centies izvairīties no grūtībām un izaicinājumiem.

M. Lapsa
RENĀTE HELDA: cukura diabēts pandēmijas ēnā— katastrofāls ielaisto gadījumu skaits

Renāte Helda, endokrinoloģe “Veselības centrs 4”, Siguldas slimnīcā: "Kopš 1990. gadiem neatceros tik daudz ielaistu un nolaistu cukura diabēta gadījumu. Ar citām endokrīnajām slimībām pašreiz nav tik slikti, bet sekas varbūt vēl tikai parādīsies, piemēram, laikus neizoperēti vairogdziedzera vēži, kam prognoze ir samērā laba, ja tos ārstē savlaicīgi."

R. Helda
Mazkustīgums saistīts ar smagāku Covid-19 norisi un pat nāvi

Mazkustīgums ir saistīts ar smagāku Covid-19 gaitu un paaugstinātu nāves risku, secināts lielā ASV veiktā pētījumā. Pētījuma mērķis bija salīdzināt hospitalizācijas, uzņemšanas intensīvās terapijas nodaļā biežumu un mirstību Covid-19 pacientiem, kuri bija mazkustīgi, kuri bija nedaudz aktīvi vai kuri bija aktīvi atbilstoši fizisko aktivitāšu vadlīnijām

Doctus
SANAD II pētījums par valproāta vs. levetiracetāma efektivitāti un izmaksu ieguvumu salīdzinājumu

Valproāts ir pirmās līnijas zāļviela, lai ārstētu pacientus ar jaunatklātu idiopātisku, ģeneralizētu vai grūti klasificējamu epilepsiju. Izņēmums ir sievietes reproduktīvā vecumā potenciālā teratogēnā efekta dēļ. Levetiracetāms tiek izrakstīts arvien biežāk šai pacientu populācijai, neskaitoties uz pierādījumu trūkumu par tā efektivitāti un izmaksu ieguvumiem salīdzinājumā ar valproātu.

Doctus