PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Aptuveni 17 % pacienu atkārtots Covid-19 tests ir pozitīvs

Doctus
Apmēram vienam no sešiem pacientiem, kurš ir izveseļojies no Covid-19, atkārtotā testēšanā uzrādās pozitīvs rezultāts 2 nedēļas pēc simptomu parādīšanās.

Šī pētījuma mērķis bija identificēt iespējamos riska faktorus, kas saistīti ar noturīgi pozitīvu nazofaringeālas uztriepes rezultātu pacientiem, kuri izveseļojušies no Covid-19.

Pētījumā atkārtoti testēja 137 indivīdus, kuri oficiāli bija atzīti ar veseliem.

No 131 pacienta, kuriem paņēma atkārtotu nazofaringeālo uztriepi, 22 pacientiem (16,7 %) tests bija atkārtoti pozitīvs. Daļai pacienti bija saglabājušies simptomi – nogurums (51 %), slikta dūša (44 %) un klepus (17 %) – neatkarīgi no tā, vai atkārtotais tests bija pozitīvs vai negatīvs. Iespējamība, ka atkārtots tests būs pozitīvs, bija lielāka tiem, kuriem uz atkārtota testa veikšanas laiku bija sāpes kaklā (izplatības biežums bija 6,5; 95 % TI [1,38 – 30,6]) un iesnas (izplatības biežums 3,72; 95 % TI [1,10 – 12,5]).

Pētnieki secina, ka ievērojamai daļai pacientu, kuri atveseļojas no Covid-19, atkārtotā testā uzrādās pozitīvs rezultāts.

  

AVOTS: Landi F., Carfi A., Benvenuto A., et al. Predictive Factors for a New Positive Nasopharyngeal Swab Among Patients Recovered From COVID-19. Americal Journal of Preventive Medicine, September 18, 2020