PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Rīgas Austrumu slimnīcas telpās atklāts RSU studiju centrs

Doctus
Rīgas Austrumu slimnīcas telpās atklāts RSU studiju centrs
Rīgas Stradiņa universitāte
27.septembrī, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) telpās tika atklāts Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studiju centrs – plašākais un modernākais medicīnas izglītības centrs Latvijā. Atklāšanā piedalījās veselības ministrs Hosams Abu Meri, RSU rektors Aigars Pētersons, kā arī RAKUS valdes priekšsēdētājs Normunds Staņēvičs.

Atklājot jauno RSU studiju centru, kas būs lielākā studiju bāze starp Latvijas slimnīcām, RSU rektors Aigars Pētersons norādīja, ka "modernās aptuveni 2000 kvadrātmetru plašās studiju telpās studentiem pieejamas gan auditorijas un mācību kabineti, gan paplašinātas simulāciju tehnoloģiju izmantošanas iespējas."

RAKUS valdes pārstāvis Haralds Plaudis savukārt uzsvēra: “Šis ir milzīgs notikums Latvijas medicīnā un Latvijas medicīnas izglītībā. Tās ir investīcijas, kas mērāmas miljonos.  Gribētu uzsvērt, ka tās ir investīcijas, kuru augļus mēs plūksim pēc pieciem, desmit un piecpadsmit gadiem, jo šeit tiks apmācīti gan studenti, gan rezidenti, kas būs tie cilvēki, kuri mūs visus ārstēs – izcili ārstēs – nākotnē.

Kopējās izmaksas, kas ieguldītas kompleksa būvē kopš 2016. gada, ir 3, 2 miljoni eiro, kas ir RSU pašu pelnītie līdzekļi.

Studentiem un mediķiem būs pieejamas gan multifunkcionālas simulāciju telpas, kā arī viena lielā auditorija ar 170 studentu ietilpību, kā arī rekreācijas zona. Mācību un simulāciju telpas atšķirsies ar ietilpību no 15 līdz 280 studentiem katrā telpā, bet ikdienā te plānots uzņemt ap 400 studentu vienlaikus. Studiju centrā ierīkots arī lifts, nodrošinot vides pieejamību.