← Atpakaļ

Akūta koronāra sindroma reģistrs Jelgavas slimnīcas datu analīze

Sirds un asinsvadu slimību izplatība Latvijā ir nozīmīga veselības aprūpes problēma, tās ir vadošais nāves iemesls ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā (skat. 1. attēlu). Akūts koronārs sindroms (AKS) ir saistīts ar augstu pacientu mirstību un hospitalizācijas biežumu. Lai mazinātu AKS pacientu mirstību un uzlabotu ārstēšanas kvalitāti visā Latvijas teritorijā, 2001. gadā tika sākta Akūta koronāra sindroma reģistra izveide. AKS reģistra datubāzes veidošanā piedalās arī Jelgavas slimnīca. Rakstā apkopota šīs slimnīcas datu analīze.


Jelgavas slimnīcā kopš 2005. gada dati tiek vākti prospektīvi ar elektroniskas anketas palīdzību, apkopojot informāciju par pacientu vecumu, dzimumu, riska faktoriem, diagnostikas un ārstēšanas taktiku un iznākumu. 2008. gadā Jelgavas slimnīcā tika apkopoti un analizēti dati par 283 pacientiem. Pacientu vidējais vecums 70,2 gadi, ārstēšanās ilgums stacionārā - vidēji 8,6 dienas, kas ir nepiedodami ilgi. Tomēr tam ir arī objektīvi iemesli. Liela daļa pacientu nav laikus meklējuši medicīnisko palīdzību, jo slimības simptomi (sāpes, elpas trūkums) neesot bijuši izteikti vai arī simptomus nav saistījuši ar nopietnu sirds slimību un nāves draudiem. Nāves iemesli Eiropā

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti