← Atpakaļ

Kāju tūska: trīs speciālistu skatījumi

Kāju tūska ir biežs simptoms, ko novērojam ikdienā. Tās iemesls ir pārlieka šķidruma uzkrāšanās intersticiālajā telpā vienā vai abās kājās. Tā var būt lokalozēta tikai pēdās vai izplesties arī potītes līmenī un pa visu kāju. Tūska var būt neliela vai pat invalidizējoši liela. Šajā apskatā aplūkosim biežākās kāju tūskas un galvenos ārstēšanas principus no vairākiem skatpunktiem.


Ķirurga skatījums

Asoc. prof. Dainis Krieviņš

Visbiežākie kāju tūskas izraisītāji ir venoza vai limfātiska nepietiekamība, bet tās iemesli var būt dažādi. Dažkārt patieso tūskas iemeslu noteikt nav viegli. Tā reizē var būt vienas vai arī vairāku slimību izpausme (skat. 1. tabulu). Tūska var palikt subklīniska, ja šķidruma stāze nepārsniedz 2-3 litrus.

Tūsku veidi

Vēnu mazspējas izraisīta tūska

Hroniska venoza mazspēja (HVM) dažādās smaguma pakāpēs var radīt vēnu tūsku. Visbiežāk tā ir unilaterāla. Tā var būt kā galvenais simptoms, ir arī saistīta ar varikozām vēnām vai trofisku čūlu. HVM radītais paaugstinātais venozais spiediens…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti