← Atpakaļ

Jaunākās tendences, kā palīdzēt pacientam ar migrēnu

Galvassāpes un muguras sāpes ir izplatītākās sāpju problēmas sabiedrībā. To sastopamības biežums ir ļoti liels, un nereti pacientam ir gan galvassāpes, gan muguras sāpes. Lai arī saspringuma galvassāpes ir sastopamas biežāk, šo sāpju intensitāte un sāpju izraisītais aktivitāšu ierobežojums, salīdzinot ar migrēnas galvassāpēm, ir stipri mazāks. Tāpēc droši var apgalvot, ka migrēna nodara vislielāko kaitējumu pacientam un sabiedrībai. Eiropas Savienības vajadzībām veiktā pētījumā secināja, ka darba produktivitātes kritums, strādājot ar sāpošu galvu, sasniedz 35%. 


Epidemioloģija

Pēc IHS (International Headache Society) migrēna ir primāras galvassāpes. Sāpes ir slimības pamatsimptoms un nav citas strukturālas saslimšanas izpausme. Migrēnas sastopamība populācijā ir 12-14% sieviešu un 6-8% vīriešu. Lai arī ģenētiskā predispozīcija ir vienāda un ārējo trigerfaktoru sastopamība arī, disproporcija tiek saistīta ar sievišķo dzimumhormonu līmeņa svārstībām. Sievišķo dzimumhormonu ietekme uz migrēnas sastopamību parāda ne tikai atšķirība starp migrēnas biežumu sievietēm un vīriešiem, bet arī migrēnas sastopamība sievietēm to dzīves laikā un lēkmju biežuma saistība ar menstruālā cikla svārstībām…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti