← Atpakaļ

Pneimoniju diferenciāldiagnostika

Šīs demonstrācijas mērķis ir atgādināt par pleiropneimonijas diferenciāldiagnozi un netipiska pankreatīta norisi jaunam cilvēkam. Cistiskus veidojumus aizkuņģa dziedzerī nevar ignorēt - tie ir jāizmeklē. Tikai pēc izmeklējumiem var apsvērt terapijas taktiku (nogaidoša, konservatīva vai ķirurģiska).


Klīniskā gadījuma demonstrācija

Sūdzības un anamnēzes dati

Pacients, 28 gadus vecs vīrietis, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (KUS) 14. nodaļā ārstējās no 2012. gada 15. augusta līdz 21. augustam. Sūdzības iestājoties: sāpes krūškurvja kreisajā pusē, kas pastiprinās elpojot un klepojot, elpas trūkums, sauss klepus. Ir arī paaugstināta ķermeņa temperatūra 38,8ºC un izteikts nespēks. Pacients saslimis divas dienas pirms stacionēšanas, bijis nespēks, elpas trūkums, sāpes krūtīs. Pacientu konsultējis kuģa ārsts, veikta EKG, kur konstatēta sinusa tahikardija, tobrīd bijusi arī paaugstināta ķermeņa temperatūra 37,6-38,8ºC.

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti