PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem
Autori
Skatīt visus
 Slimību profilakses un kontroles centrs

Slimību profilakses un kontroles centrs

Visi autora raksti

Kādas olas ēst Lieldienās?

Lieldienās visbiežāk mielojas ar vistu dētām olām, kas ir vērtīgām uzturvielām bagāts pārtikas produkts, savukārt zosu, pīļu, strausu un citas olas tiek izmantotas vairāk kā delikatese un tikai retos gadījumos. Taču arī šīs olas ir lielisks olbaltumvielu, A, B un D vitamīnu, arī cinka, dzelzs un antioksidantu avots.

Slimību profilakses un kontroles centrs

Pagājušogad reģistrēta zemākā saslimstība ar tuberkulozi pēdējā 21 gada laikā

Šodien, 24.martā, visā pasaulē tiek atzīmēta Pasaules Tuberkulozes diena. Pērn sasniegta zemākā reģistrētā saslimstība* ar tuberkulozi kopš 1993.gada. Kaut arī saslimstība pēdējo gadu laikā ir bijusi mainīga, jaunākie Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati apliecina, ka pozitīva tendence, kura sākusies Latvijā 2002.gadā, joprojām turpinās un saslimstība ar tuberkulozi turpina samazināties.

Slimību profilakses un kontroles centrs

Pasaules garīgās veselības diena

Šodien, 10. oktobrī, visā pasaulē tiek atzīmētā Pasaules Garīgās veselības diena un šī gada tēma ir - sadzīvot ar šizofrēniju. Tā ir nopietna, hroniska psihiska saslimšana, kas skar apmēram 1% populācijas un izpaužas ar domāšanas, uztveres, emocionālo reakciju un uzvedības izmaiņām.

Slimību profilakses un kontroles centrs

Eiropas Antibiotiku informācijas diena – 18.novembris

Pirmdien, 18.novembrī, visā Eiropā jau sesto reizi tiks atzīmēta Eiropas Antibiotiku informācijas diena, kuras mērķis ir aicināt iedzīvotājus lietot antibiotikas pareizi un vienīgi saskaņā ar ārsta norādījumiem. Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs atzīst, ka antibiotiku rezistence ir pieaugoša sabiedrības veselības problēma Eiropas slimnīcās un sabiedrībā kopumā, kas kļūst arvien nopietnāka.

Slimību profilakses un kontroles centrs

Starptautiskā pašnāvību novēršanas diena

Šodien visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā pašnāvību novēršanas diena. Ik gadu pasaulē pašnāvībās iet bojā gandrīz miljons cilvēku, ap 20 miljoniem cilvēku izdara pašnāvības mēģinājumu, bet vēl lielāks ir ģimenes locekļu, draugu, paziņu, kolēģu skaits, kuri pēc šāda notikuma emocionāli pārdzīvo, meklē iemeslus un pārdomā pazīmes, kuras liecināja, ka cilvēks ir izvēlējies šādu dramatisku risinājumu savām problēmām.

Slimību profilakses un kontroles centrs

Ja Tu patiešām mīli savu sirdi...

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), sadarbībā ar Veselības ministriju, uzsācis informatīvo kampaņu "Mīli savu sirdi!". Kampaņas mērķis ir veicināt sabiedrības informētību par sirds un asinsvadu slimību riska faktoriem un to profilaksi. Neveselīgie ikdienas ieradumi - nepareizs uzturs, fizisko aktivitāšu trūkums, nepietiekams miegs, ir galvenie riska faktori, kas veicina sirds un asinsvadu slimību attīstību.

Slimību profilakses un kontroles centrs