PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Ārsti atvaļinājumu pavada, uzņemot filmu

A. Skride, R. Turkina
Ārsti atvaļinājumu pavada, uzņemot filmu
Jūlija vidū ārstu kompānija "Vilkatis Group" nedēļu pavadīja prombūtnē no pilsētas burzmas un ikdienas steigas – lauku apvidū Cesvaines pusē, kur uzņēma jau sesto pašu producēto spēlfilmu.

Kadrs no filmas epizodes Kadrs no filmas epizodes
Kadrs no filmas epizodes

Jaunās filmas sižets apvīts ap divām leģendām, ko glabā Cesvaines novada vēsture – par to, kā Cesvaines un Dzelzavas baroni zemi dalījuši, kā arī nostāstu par Cesvaines barona Vulfa mīļāko – Loti, kurai par godu Vulfs uzcēlis Cesvaines pili. Interesanti, ka šai filmā darbība risināsies cauri vairākiem gadsimtiem, piedāvājot ieskatu dažādos notikumos, un, filmu skatoties, līdz pat beigām tās noslēgumu uzminēt būs grūti. Kā ikkatrā "Vilkatis Group” filmā, arī šajā neiztrūkstošas būs amizantas epizodes un, protams, lapsa, kas nu jau ir kļuvusi par grupas simbolu.

No ārstu aprindām filmā būs redzami: ārsts–kardiologs Andris Skride, kardiologs, aritmologs Jānis Pudulis, anestezioloģe, reanimatoloģe Anete Šlēziņa, tiesu medicīnas eksperte Zane Šenberga, stomatologs Guntars Lazdāns, endokrinoloģe, interniste Lauma Zariņa un asinsvadu ķirurgs Dainis Krieviņš.

Filmas režisors, ārsts kardiologs Andris Skride sniedz norādījumus filmas dalībniekiem Filmas režisors, ārsts kardiologs Andris Skride sniedz norādījumus filmas dalībniekiem
Filmas režisors, ārsts kardiologs Andris Skride sniedz norādījumus filmas dalībniekiem

"Vilkatis Group” komanda neslēpj, ka šī nedēļa bija lieliska atslēgšanās no ikdienas darba steigas, kad iespējams atslābināties, ne par ko nedomājot. "Atbraucot uz laukiem, kur viss ir zaļš, saproti, ka tieši te ir vislabāk – skaties kaut vai pa logu uz ozolu un priecājies. Laika apstākļi filmēšanai bija labvēlīgi – nebija par aukstu, ne arī pārāk karsts. Tikai vienā dienā skaņas režijai traucēja vējš. Kopumā viss iecerētais ir izdevies,” atzīst filmas režisors, ārsts kardiologs Andris Skride. 

Reanimatoloģe Anete Šlēziņa Reanimatoloģe Anete Šlēziņa
Reanimatoloģe Anete Šlēziņa

Savukārt Anete Šlēziņa uzsver: „Līdz šim nekad nebijām filmējuši, visiem sanākot kopā noteiktā laika nogrieznī. Parasti filmējām pa fragmentiem līdz pat rudenim, turpretim šogad visu procesu koncentrējām vienā nedēļā. Esam kļuvuši par sava veida profesionāļiem – vairs filmēšanas laikā daudz nesmejamies, viss notiek nopietni, iztiekot bez lieliem kurioziem. Sagurums filmēšanas dienas beigās ir tāds pats kā pēc darba dienas. Patīkama atšķirība vien tā, ka šis sagurums ir citādāks nekā pēc slimnīcā pavadītas dienas.”

Stomatologs Guntars Lazdāns iejūtas barona lomā Stomatologs Guntars Lazdāns iejūtas barona lomā
Stomatologs Guntars Lazdāns iejūtas barona lomā

To, ka, šādi filmējot, manāma lielāka koncentrēšanās procesam un darba produktivitāte apstiprina arī Guntars Lazdāns, kuram, līdzīgi kā Andrim Skridem, atveidojot vienu no lomām, nācās jāt ar zirgu – ar to abi ārsti veiksmīgi un, jāteic, pietiekami prasmīgi tika galā.

Ja iepriekšējo filmu veidošanas procesā piedalījās operators Andis Onzuls, tad šogad šie pienākumi uzticēti vietējiem video entuziastiem no Madonas. Mūziku filmai pieteikusies komponēt komponiste Anna Veismane, un, ja viss izdosies, kā iecerēts, pianiste Lauma Skride šo mūziku ieskaņos. Ja aktieri savu darbu ir sekmīgi padarījuši, tad priekšā vēl filmas montāža. 

Ar rezultātu būs iespējams iepazīties filmas pirmizrādē 24. novembrī kinoteātrī "Splendid Palace”.

Paralēli darbam filmēšanas laukumā "Vilkatis Group’ guva kultūrvēsturisku uzziņu, apmeklējot Doku Ata muzeju, iepazīstot Cesvaines pili — izvēršot atvaļinājuma nedēļu par atpūtu kopā ar leģendām un māksliniekiem, kas dzīvojuši un strādājuši Cesvaines apkārtnē.

"Vilkatis Group” aizraujas ar kino uzņemšanu, lai vairotu pozitīvo ap sevi, jo ikdienā, piemēram, atverot ziņu portālus, priekšplānā ir negatīvais.

"Vilkatis Group" novēl ikvienam saglabāt pozitīvu skatu uz dzīvi! "Vilkatis Group" novēl ikvienam saglabāt pozitīvu skatu uz dzīvi!
"Vilkatis Group" novēl ikvienam saglabāt pozitīvu skatu uz dzīvi!

"Filmējoties radām prieku paši sev, un, filmu demonstrējot, sagādājām šo prieku skatītājiem. Lai uzņemtu kino, vajag labu ideju un, protams, finansējumu,”norāda grupa. 

 

Foto: Mārtiņš Drēģeris un Kristaps Bardziņš