PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Atbalsta papildu finansējuma piešķiršanu veselības nozarei

Veselības ministrija
Atbalsta papildu finansējuma piešķiršanu veselības nozarei
19. jūlijā Ministru kabineta sēdē atbalstīts Veselības ministrijas izstrādātais rīkojuma projekts par papildu 6,6 miljonu latu piešķiršanu veselības aprūpes nozarei, lai norēķinātos ar ārstniecības iestādēm par sniegto veselības aprūpi un apmaksātu izdevumus par kompensējamajiem medikamentiem un medicīnas precēm.

Papildus līdzekļu pieprasījuma apmērs ir balstīts uz šā gada četru mēnešu (janvāris - aprīlis) budžeta izpildi sekundārās ambulatorās aprūpes programmās un medikamentu iegādes kompensācijai. Piešķirtie līdzekļi tiks novirzīti ārstniecības iestādēm, proporcionāli palielinot līgumu apjomu, lai nodrošinātu ambulatoro pakalpojumu pieejamību 2011.gadā.

No piešķirtajiem līdzekļiem 2,7 miljoni latu nepieciešami ambulatoro veselības aprūpes pakalpojumu apmaksai; 157 tūkstoši latu - pacientu iemaksu kompensācijai iedzīvotāju grupām, kuras no pacientu iemaksām ir atbrīvotas; 3,1 miljons latu - kompensējamo medikamentu apmaksai; savukārt 626 tūkstoši latu - lai norēķinātos par iedzīvotāju ar zemiem ienākumiem ārstēšanu virs līguma summas.