PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Dzirdes diena

G. Sumeraga
Dzirdes diena
Kopš 2007. gada 3. marts visā pasaulē tiek atzīmēts kā Starptautiskā Dzirdes diena. Šogad Dzirdes dienas pasākumi notika arī Rīgā.

3. martā Rīgas Stradiņa universitātes studentu LOR zinātniskais pulciņš bija sagatavojis plakātus un lekcijas par dažādām ar ausīm un dzirdi saistītām tēmām - par auss uzbūvi, iekšējās auss nozīmi līdzsvara sistēmā, antibiotiku izraisītu dzirdes bojājumu, vates kociņu kaitīgumu, ja tos izmanto auss ejas tīrīšanai u.c.  Tā kā šis gads bija pasludināts par Drošās dzirdēšanas gadu, īpaša uzmanība tika pievērsta skaļa trokšņa ietekmei uz dzirdi. Un nebūt tas nenozīmē, ka ar šo troksni ir domātas darbagaldu skaņas rūpnīcas cehā vai motorzāģa rūkoņa gaterī, diemžēl arvien trauksmes zvanu tiek zvanīti par cilvēku ieradumu klausīties skaļu mūziku austiņās.

7. martā Dzirdes diena tika atzīmēta arī Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā. No plkst.10 līdz 13 LOR ambulatorajā daļā tika veiktas bezmaksas audiogrammas un lasītas izglītojošas lekcijas par ausīm un dzirdi. Piedalījās arī pārstāvji no vājdzirdīgo pacientu apvienības “sadzirdi.lv”, kuras pārstāvji stāstīja par pieejamu vidi cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem. Atsaucība bija necerēti liela - šo pasākumu apmeklēja 100 cilvēku. 

Foto I.Prēdelis