PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Tālākai apstiprināšanai virza Sirds un asinsvadu veselības uzlabošanas rīcības plānu 2013.-2015.gadam

Veselības ministrija
Tālākai apstiprināšanai virza Sirds un asinsvadu veselības uzlabošanas rīcības plānu 2013.-2015.gadam
Šodien, 14.martā, Valsts sekretāru sanāksmē izskatīts un tālākai apstiprināšanai valdībā virzīts Veselības ministrijas izstrādātais Sirds un asinsvadu veselības uzlabošanas rīcības plāns 2013.-2015.gadam. Plāna mērķis ir samazināt mirstību no sirds un asinsvadu slimībām, mazinot riska faktoru negatīvo ietekmi uz veselību.

Rīcības plāna ietvaros turpmākajos trīs gados paredzēts īstenot virkni pasākumu sirds un asinsvadu slimību profilaksei un riska faktoru (smēķēšana, neveselīgs uzturs, liekais ķermeņa svars un aptaukošanās, mazkustīgs dzīvesveids, paaugstināts asinsspiediens un holesterīns) ietekmes mazināšanai un veselību veicinošo paradumu uzlabošanu. Paredzēts nodrošināt agrīnu diagnostiku un iesaistīt aptiekas un laboratorijas sirds, asinsvadu slimību profilaksē. Tāpat plānots uzlabot sirds un asinsvadu slimību veselības aprūpes pakalpojumu kvalitāti, ieviešot padziļinātus izmeklējumus dažādās iedzīvotāju vecuma grupās, mazinot rindas uz plānveida palīdzības saņemšanu un veicot pacientu apmācību paškontroles nodrošināšanai.

Rīcības plāns paredz arī sirds un asinsvadu slimību veselības aprūpes sistēmas resursu pieejamības uzlabošanu - izstrādājot priekšlikumus cilvēkresursu un ārstniecības iestāžu nodrošinājumam.

Sirds un asinsvadu slimību uzraudzībai un plāna darbības izvērtēšanai plānots pilnveidot esošajā slimību reģistrā un datu bāzēs pieejamo informāciju, veikt sabiedrības veselības pētījumus un miršanas apliecībās norādīto diagnožu auditus, kā arī nodrošināt valsts galvenā speciālista audita grupas izveidi, lai izvērtētu vadlīnijām krasi neatbilstošo ārstēšanas gadījumu analīzi.