PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Valdība apstiprina grozījumus, kas plānoti dzimstības paaugstināšanai

Veselības ministrija
Valdība apstiprina grozījumus, kas plānoti dzimstības paaugstināšanai
Valdība apstiprina grozījumus noteikumos par mākslīgās apaugļošanas procedūru uzsākšanu un grūtnieču izmeklēšanas plāna papildināšanu. 21.augustā, Ministru kabineta sēdē tika apstiprināti grozījumi, kas turpina valdības apstiprināto „Mātes un bērna veselības uzlabošanas plāna 2012.-2014.gadam”* ieviešanu.

Grozījumi Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtībā (nr.1046 19.12.2006.) paredz ar 2012.gada 1.septembri uzsākt mākslīgās apaugļošanas procedūras sievietēm līdz 37 gadu vecumam. Noteikumos noteikti arī tarifi neauglības izmeklējumiem un mākslīgās apaugļošanas procedūrām, kā arī iekļauti paaugstināti tarifi par vecmātes, ģimenes ārsta, ginekologa vai  dzemdību speciālista veikta grūtnieces aprūpi. Savukārt Nacionālais veselības dienests turpmāk varēs slēgt līgumus par grūtnieču aprūpi ar ginekologiem un vecmātēm, kuriem šobrīd nebija līgums ar valsti, līdz ar to paplašinot pakalpojumu pieejamību grūtniecēm.

Grozījumos Dzemdību palīdzības nodrošināšanas kārtībā (Nr.611 25.07.2006.) paredzēts papildus no 2012.gada 1.septembra iekļaut B grupas beta hemolītiskā streptokoka noteikšanu grūtniecēm 35.-37.nedēļā, bet no 2013.gada 1.janvāra iekļaut papildus noteikt papildus ultrasonogrāfijas izmeklējumu 11.-13.grūtniecības nedēļā un 12. nedēļā veikt grūtniecēm papildus asins analīzi specifisku bioķīmisku marķieru noteikšanai. Savukārt, paplašinātā riska grupas grūtniecēm 25.-26. nedēļā tiks noteikts glikozes tolerances testu.

*Sīkāk ar „Mātes un bērna veselības uzlabošanas plānu 2012.-2014.gadam” varat iepazīties šeit: http://www.vm.gov.lv/lv/aktualitates/mates_un_berna_veselibas_gads/

Foto Inese Austruma