PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Covid-19: vidēji pasaulē atklāti tikai 6 % no reālā SARS-CoV-2 inficēto skaita

Doctus
Apstiprinātais Covid-19 gadījumu skaits, ko oficiāli paziņojušas valstis un ko plaši komentējuši nacionālie un starptautiskie plašsaziņas līdzekļi, neatspoguļo patieso inficēto skaitu, secināts Getingenes universitātes ziņojumā. Dr. Christian Bommer un profesors Sebastians Vollmer no Getingenes universitātes ir izmantojuši COVID-19 mirstības un dienu skaita līdz nāvei datus no nesena pētījuma, kas publicēts žurnālā The Lancet, lai pārbaudītu oficiālo informāciju.

Dati rāda, ka valstis ir atklājušas vidēji tikai aptuveni 6% no visiem Covid-19 gadījumiem, un patiesais inficēto skaits visā pasaulē jau var sasniegt vairākus desmitus miljonu. Nepietiekama un novēlota testēšana var izskaidrot to, kāpēc dažās Eiropas valstīs, piemēram, Itālijā un Spānijā, ir daudz lielāks reālais Covid-19 gadījumu skaits (salīdzinājumā ar apstiprinātajiem gadījumiem) nekā Vācijā, kura ir noteikusi aptuveni 15,6 % no visiem gadījumiem, salīdzinot ar tikai 3,5 % Itālijā vai 1,7 % Spānijā. Vēl zemāki atklāšanas rādītāji ir Amerikas Savienotajās Valstīs (1,6%) un Apvienotajā Karalistē (1,2%) - divās valstīs, kuras ir saņēmušas plašu sabiedrības veselības ekspertu kritiku par novēloto reakciju uz pandēmiju.

Pretstatā tam Dienvidkoreja, šķiet, ir atklājusi gandrīz pusi no visiem Covid-19 gadījumiem. Autori lēš, ka 2020. gada 31. martā Vācijā bija 460 000 saslimšanas gadījumi. Izmantojot šo pašu metodi, viņi aprēķināja, ka Amerikas Savienotajās Valstīs ir vairāk nekā desmit miljoni, Spānijā vairāk nekā pieci miljoni, Itālijā ap trīs miljoniem un Apvienotajā Karalistē ap diviem miljoniem Covid-19 gadījumu. Tajā pašā dienā Džona Hopkinsa universitāte ziņoja, ka visā pasaulē ir mazāk nekā 900 000 apstiprinātu gadījumu, kas nozīmē, ka vairums gadījumu netiek atklāti.

Getingenes universitātes attīstības ekonomikas profesors Sebastians Vollers saka: "Šie rezultāti nozīmē to, ka valdībām un politikas veidotājiem ir jābūt ļoti piesardzīgiem, interpretējot Covid-19 gadījumu skaitu, plānošanas vajadzībām. Šādas atšķirības veikto testu apjomā un kvalitātē dažādās valstīs nozīmē, ka oficiālo gadījumu reģistrācija lielākoties ir neinformējoša un nesniedz noderīgu informāciju." Kristians Bommers piebilst: "Steidzami nepieciešami ievērojami uzlabojumi valstu spējā atklāt jaunas infekcijas un ierobežot vīrusu."

 

AVOTS: University of Göttingen. COVID-19: On average only 6% of actual SARS-CoV-2 infections detected worldwide: Actual number of infections may already have reached several tens of millions. ScienceDaily. ScienceDaily, 6 April 2020.