PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā sāk abpusējas totālas ceļa locītavu endoprotezēšanas operācijas

Doctus
Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā sāk abpusējas totālas ceļa locītavu endoprotezēšanas operācijas
Freepik
Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā (TOS) uzsāktas vienetapa abu ceļu locītavu endoprotezēšanas operācijas. Šāda veida operācijas ir jaunums Latvijā, kaut pasaulē to jau praktizē kādu laiku.

Ceļa locītavu endoprotezēšana ir otrā biežākā locītavu aizvietošanas operācija Latvijā. Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā pagājušajā gadā veiktas aptuveni 500 primāras ceļa locītavas endoprotezēšanas. Līdz šim bija ierasts veikt secīgas operācijas, vispirms izoperējot vienu no osteoartrīta skartajām locītavām un pēc laika (6–12 mēnešiem) otru.  Abpusējas ceļu locītavu endoprotezēšanas operācijas TOS veic traumatologs-ortopēds Matīss Zolmanis un kopš gada sākuma šādas operācijas veiktas jau četriem pacientiem ar abpusēju ceļu locītavu deformāciju.  

"Pasaulē šāda pieredze jau ir ilgstoši, vairāk nekā 20 gadus, mēs to rutīnas veidā esam uzsākuši veikt šobrīd.  Man ir liels prieks, ka tagad varam piedāvāt pacientiem šādu unikālu iespēju, lai uzlabotu viņu dzīves kvalitāti un ātrāk atgrieztu kustību brīvību,” skaidro Matīss Zolmanis, TOS ārsts-ķirurgs. 

Lai veiktu abpusēju ceļa locītavu endoprotezēšanu, nav nepieciešama papildu sagatavošanās. Operācijas ilgums ir aptuveni četras stundas. Biežākie jautājumi no pacientiem attiecībā uz abpusējo ceļu locītavu endoprotezēšanu  ir par to,  vai varēs ātri staigāt un vai ļoti sāpēs.  Pacients tiek celts kājās un var slogot kājas ar pilnu slodzi jau nākamajā dienā pēc operācijas.