PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem
Žurnāls
Skatīt visus

Jūnijs 2015

Ieva Ramane, ginekoloģe, dzemdību speciāliste, Liepājas Reģionālā slimnīca un privātprakse

PAR JŪNIJA NUMURU

Jūnijs. Laiks, kad nemanot paskrējusi jau puse no gada. Pirmā asociācija, kas man saistās ar jūniju, ir saulgrieži.

Laiks, kad var nedaudz apstāties darba skrējienā un izbaudīt ugunskuru burvību, saullēktu un rasainu Jāņu rīta pļavu, satikt sen neredzētus kolēģus vai studiju biedrus.

Patiesi aizraujošs, interesants un personisks docenta Štifta stāsts par hormonu laboratorijas izveidi un raksts par RSU Stomatoloģijas institūta Vizuālās diagnostikas laboratoriju, kas iepazīstina mūs ar klīnisko fotogrāfiju. Personības intervija ar traumatologu Gundaru Lāci — par izturību, disciplīnu, kas nepieciešama mūsu darbā, un īstajiem cilvēkiem, ko satiekam savā ceļā.

Lai papardes zieda meklējumos netraucē dzimumceļu infekcijas — dakteres Vasaraudzes labi sistematizēts materiāls par bakterialo vaginozi.

Portālā pieejamie raksti no šī numura:

Sirds mazspēja. Bumba ar laika degli novecojošās populācijās

Līdz ar iedzīvotāju vidējā dzīves ilguma palielināšanos un sirds slimību diagnostikas un ārstēšanas uzlabošanos visā pasaulē arvien pieaug sirds mazspējas (SM) pacientu skaits. Eiropā ik gadu sirds mazspēja tiek diagnosticēta 3,6 miljoniem cilvēku. [1] Tās izplatība pieaug līdz ar vecumu. Statistikas dati liecina, ka Eiropas valstīs sirds mazspēju sastop biežāk nekā ļaundabīgos audzējus.

G. Kamzola

Recidivējoša bakteriālā vaginoze. Vai recidivējoša?

Bakteriālā vaginoze (BV) ir biežākā vaginālā infekcija sievietēm reproduktīvajā vecumā, nākamās pēc sastopamības ir maksts kandidoze un trihomoniāze. 5—70% sieviešu dzīves laikā cieš no šīs infekcijas. Sievietēm Latvijā BV ir izplatīta problēma, tomēr precīzus saslimstības datus nav iespējams nosaukt, jo neviens no SSK–10 slimību klasifikācijas kodiem neprecizē BV.

I. Vasaraudze

Mūžs bez nokauta. GUNDARS LĀCIS, traumatologs ortopēds

Šovasar Pēterdienā Rīgas Austrumu slimnīcas Traumatoloģijas un ortopēdijas klīnikas vadītājs GUNDARS LĀCIS svinēs septiņdesmit otro dzimšanas dienu. Pēc vairākiem mēģinājumiem, pateicoties vecākā brāļa mudinājumiem un paša neatlaidībai, iestājies Medicīnas institūtā un kļuvis par ķirurgu, ieguvis medicīnas doktora grādu, viņš nu jau četrdesmit trīs gadus strādā par traumatologu ortopēdu.

I. Brikere

Starp gaišām personībām. Atmiņas par Endokrinoloģijas centru

Ilgajos darba gados esmu pieredzējis varenu medicīnas progresu. Tas dara mani laimīgu. Jūtos pateicīgs saviem pēdējā laika priekšniekiem un kolēģiem, kas mani, jau ļoti vecu vīru — līdz pat 86 gadu vecumam —, piecieta savā vidū. Stradiņos nostrādāju 51 gadu, medicīnā kopā 61 gadu. Tie nav rekordi. Nelepojos, bet pateicos Dievam par iespēju.

A. Štifts