← Atpakaļ

Transjugulāra intrahepāra portosistēmiska šuntēšana Jauna iespēja dekompensētas aknu cirozes radīto komplikāciju ārstēšanā

Aknas ir komplicēts orgāns. Vīrusu, kā arī citi aknu iekaisumi, dažādu toksisku vielu lietošana, apkārtējās vides faktori, dzīvesveids, iedzimtība un pat izvēlētā profesija ietekmē aknu funkcionālo stāvokli un strukturālās pārmaiņas, radot aknu cirozi. Šajā rakstā aktualizēta portālās hipertensijas biežāko komplikāciju (barības vada varikozo vēnu asiņošana, ascīts, aknu encefalopātija) neķirurģiska ārstēšana, īpašu uzmanību pievēršot vienai no visnopietnākajām portālās hipertensijas komplikācijām – varikozo vēnu asiņošanai un tās ārstēšanas iespējām Latvijā.


Aknu cirozes pacientu skaitam mūsdienu sabiedrībā ir tendence palielināties. Hroniski noritošs aknu iekaisums vai toksisks bojājums agri vai vēlu noved pie aknu funkcionālo spēju izsīkuma un cirozes attīstības. Spriežot pēc literatūras datiem, ir jāpaiet apmēram 10-30 gadiem, lai parādītos pirmās aknu cirozes pazīmes. Pacientiem ilgstoši nav izteiktu klīnisko simptomu, nereti ambulatori vai stacionārā pēc palīdzības vēršas jau ar cirozes klīnisko ainu.

 Aknu cirozes biežākie iemesli, komplikācijas un mirstība

Biežākie aknu cirozes iemesli kā Latvijā, tā arī pasaulē ir nemainīgi. ASV apkopotie dati liecina, ka biežākie cirozes etioloģiskie…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti