← Atpakaļ

Čūlas slimība

Miljons amerikāņu cieš no peptiskas čūlas slimības, aptuveni 10% ASV populācijas ir bijusi šī saslimšana. [1] Arī Latvijā čūlas slimība ir samērā plaši izplatīta. Izplatība sieviešu un vīriešu populācijā ir līdzīga. Peptiska čūlas slimība ir galvenaisaugšējā gremošanas trakta asiņošanas un citu komplikāciju cēlonis. Šajā rakstā apkopoti biežākie čūlas iemesli, diagnostikas vadlīnijas, kā arī ārstēšanas shēmas.


Epidemioloģija

Lielbritānijā veikts pētījums rāda, ka vairāk nekā 60% pacientu ar čūlas slimību ir virs 50 gadu vecuma, 20-50 gadu vecumā čūlas slimība tiek diagnosticēta 30% gadījumu. Sievietēm par 2% biežāk nekā vīriešiem diagnosticē čūlas slimību. Zviedrijā veiktā pētījumā, kur tika izvērtēti endoskopiju rezultāti, tika secināts, ka čūlas slimības izplatība ir 4% (2% kuņģa čūla un 2% divpadsmitpirkstu zarnas čūla). [8] Latvijā nav veikti pētījumi par čūlas slimības izplatību, bet klīniskajā praksē veiktie novērojumi liecina, ka nav būtiskas atšķirības starp dzimumiem čūlas slimības diagnosticēšanā.

Peptiskas čūlas slimības iemesli [2]

Biežāk H.pylori

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti