← Atpakaļ

Krūts vēzis III daļa: ārstēšana

Pēdējos gadu desmitos krūts vēža ārstēšanā mainījies daudz kas. 1970. gados sākās zinātniska krūts vēža ārstēšanas ēra, tika sākti apjomīgi starptautiski pētījumi, kuru rezultātu publikācija pēc 10–15–20 gadiem pilnīgi izmainīja mūsu uzskatus par krūts vēža ārstēšanu. Šo pētījumu rezultāti pierādīja, ka plašu operāciju rezultāti nemaz nav labāki par krūts saaudzējošo operāciju rezultātiem (kombinējot tos ar staru terapiju) no onkoloģiskā viedokļa, bet ir daudz sliktāki no funkcionālā un kosmētiskā viedokļa.


Pārmaiņu līkločos

Halsteda radikālās mastektomijas vairs praktiski neizmanto, krūts vēža ķirurģijā veikts pagrieziens “no maksimāli izturamas ārstēšanas uz minimāli nepieciešamo” (prof. Umberto Veronesi). Krūts vēža ķirurģiskās ārstēšanas tendences mūsdienās raksturo krūti saglabājoša ķirurģija mastektomijas vietā, onkoplastiskās ķirurģijas lietošana, krūts rekonstrukcija un saudzējoša paduses ķirurģija. Saudzējošas ķirurģijas panākumi saistīti ne tikai ar ķirurģisko metožu attīstību, bet arī ar morfoloģiskas izmeklēšanas panākumiem, līdzsvarotām staru un medikamentozās terapijas shēmām, kas mazina lokālo recidīvu…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti