← Atpakaļ

Rekomendācijas zīdaiņu barošanai: jaunākās atziņas, izmaiņas

Pēdējos 20 gados esam pieredzējuši zīdaiņu barošanas principu maiņu. Rakstā sniegsim ieskatu Eiropas Pediatru gastroenterologu asociācijas izstrādātajās vadlīnijās par zīdaiņu barošanu, vairāk pievēršot uzmanību rekomendācijām, kas vēl nav pieņemtas Latvijas ārstu/bērnu vecāku vidū.


Ja atceramies, vēl 1990. gadu sākumā dominēja ieteikums zīdaiņus barot pēc režīma - aptuveni ik 3-3,5 stundas, kā arī pastāvēja atšķirīgi piebarojuma sākšanas laiki. Pamazām ieviesās princips barot bērnu "pēc pieprasījuma", tāpēc pieauga dabiski barotu bērnu īpatsvars. Savukārt tagad atkal pienācis laiks nedaudz parevidēt uzskatus par zīdaiņu barošanu.

Nedaudz par terminoloģiju

Pēc Pasaules Veselības organizācijas (PVO) definīcijas zīdaiņa barošana tikai ar mātes pienu, nesaņemot nekādu citu pārtiku vai šķidrumu (izņemot vitamīnus saturošus pilienus vai sīrupus, minerālvielu piedevas, kā arī medikamentus), tiek dēvēta par ekskluzīvu…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti